Bordo 2024'te Neden Erkek Modasının Yıldız Rengi Olacak? Jacopo Raule/Getty Images
Stil

Bordo 2024'te Neden Erkek Modasının Yıldız Rengi Olacak?

Gucci ve Ferragamo'dan Dior Men ve Louis Vuitton'a, bordo 2024 yılında erkek gardıroplarını resmen ele geçiriyor.

Ve henüz bitmedi. Bu kış ortalığı kasıp kavurduktan sonra, bordo rengi gardıroplarımızdaki destansı yolculuğuna devam ediyor ve 2024'te kesinlikle kilit renklerden biri olacak.

Ocak 2023'te bir sonraki kışın koleksiyonlarını sergileyen erkek defilelerinde - moda her zaman zamanının bir yıl ilerisinde - koleksiyonların çoğunda bu koyu kırmızı renk yer aldı. Örneğin Louis Vuitton'da bir düzineden fazla silüet bu morumsu tona ayrılmıştı. Takım elbise ceketleri, paltolar ve geniş paça pantolonlar birbirini izledi ve genellikle son derece etkili bir "kırmızı şarap şişesi" etkisi için bütün bir görünüm olarak giyildi. Aralarında İngiliz Martine Rose ve Belçikalı tasarımcı Walter Van Beirendonck'un da bulunduğu başka tasarımcılar da vardı.

Bordo 2024'te Neden Erkek Modasının Yıldız Rengi Olacak?

Bir kış rengi mi?

2024 yazı turuncu, yeşil, kırmızı ve mavinin floresan tonlarıyla geçecek olsa da (evet, doğru okudunuz), bazılarının deyimiyle bordo, 2024 yılında  güçlü bir geri dönüş yapacak. Bu kimin suçu? Büyük olasılıkla Gucci'nin. Geçtiğimiz Ocak ayında İtalyan lüks modaevinin başındaki ilk erkek defilesinde Sabato de Sarno, yeni bir rengi tanıtarak markanın orijinal vizyonunu paylaştı: Ancora Rosso. Bu "koyu kırmızı", kısaltılmış deri eldivenler ve 1921 yılında Floransa'da kurulan markanın ünlü Jackie çantasının farklı boyutları da dahil olmak üzere bir dizi giysi ve aksesuar üzerinde görkemli bir şekilde sergilendi.

Bordo 2024'te Neden Erkek Modasının Yıldız Rengi Olacak?
Bordo 2024'te Neden Erkek Modasının Yıldız Rengi Olacak?
 
Gucci Sonbahar-Kış 2024-2025.© Go Runway
Gucci Sonbahar-Kış 2024-2025.© Go Runway

Ferragamo'dan Maximilian Davis ve Louis Vuitton'dan Pharrell'in kış koleksiyonlarında da bordo öne çıkıyor. Ferragamo'da bir gömleğin, bir çift çorabın veya bir paltonun üzerine daha parlak ve ihtiyatlı bir şekilde yerleştirilen veya Louis Vuitton'da bütün bir görünümde gösterişli bir şekilde sergilenen kırmızının bu koyu türevi merkezde yer alıyor. Aynı şey, Kim Jones'un özenle dikilmiş takım elbiselerinin tamamen bu koyu tonda giyildiği Dior Men için de geçerli.

Bordo 2024'te Neden Erkek Modasının Yıldız Rengi Olacak?Dior Men Sonbahar-Kış 2024-2025.© Go Runway

Bordo 2024'te Neden Erkek Modasının Yıldız Rengi Olacak?Ferragamo Sonbahar-Kış 2024-2025.© Go Runway

BU İÇERİK İLK OLARAK GQ FRANSA WEB SİTESİNDE YAYINLANMIŞTIR.

İZLE
Yılın Stil Sahibi Adamı: Murat Tamgüç
İLGİLİ İÇERİKLER stil bordo trend
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası