İkonik Converse Modeli Weapon Geri Döndü
Stil

İkonik Converse Modeli Weapon Geri Döndü

Markanın 80’li yılların sonunda basketbol sahalarında boy gösteren modeli Weapon, Hiroshi Fujiwara imzalı tasarımla geri döndü.

İlk olarak 1986 yılında basketbol sahalarında boy gösteren Converse Weapon, sokak kültürünü benimseyen taraftarlar ve oyuncular arasında kısa sürede bağ oluşturdu. O dönem yalnızca iki yıl boyunca piyasada bulunan Weapon’ı benimseyen büyük bir topluluk oluştu. 

converse_gq

Kuruluşundan bugüne basketbol, spor, müzik ve sanat gibi disiplinlerle bir arada olan Converse, geliştirdiği modellerde bu alandaki yaratıcı bireylerden besleniyor. Bu nedenle, Weapon için Converse, markanın beslendiği topluluklardan başlıyor ve yeni neslin yeni yaratıcılarına kendileri keşfetme izin veriyor.

Bir sokak giyimi öncüsünü ve ikonik bir silueti birleştiren Converse, Hiroshi Fujiwara ve Fragment Design işbirliğiyle Weapon üzerinde en otantik-modern yorumu sunuyor.

converse_gq

Hiroshi Fujiwara bu alanda gelişen iş birliğini "Converse ile çalışmak için bir ayakkabı ararken, Weapon'ın benim için iyi olacağını hemen düşündüm. Çocukluğumda giydiğim klasik bir ayakkabı. Farklı renk bloklarını ayakkabıya entegre etmeyi denedim, ancak ikonik ayakkabıya saygı göstermek için mevcut tasarımı tercih ettim." ifadeleriyle anlatıyor. 

converse_gq

Efsane basketbolcu Larry Bird’ün basketbol parkelerindeki her anında yanında olan ayakkabı orijinal formu ile en iyi zamanlarından bu yana ilk kez geri dönüyor. Converse'in sahadaki mirası, FRGMT'nin minimalist stiline hitap eden klasik bir tasarımı koruyarak bu yeni iş birliğine de ilham veriyor. Orijinal formuna sadık kalınarak yeniden yorumlanan Converse Weapon, sade ve minimal dokunuşları, yeniden tasarlanan taban ve modelin ilk haline sadık kalınarak oluşturulan renk ve tasarım diliyle bizleri geçmişten günümüze bir yolculuğa çıkarıyor.

Converse’nin The Converse x FRGMT Weapon modelini tamamlayan ilhamını sokak ve spor kültüründen alan kolej ceketi, tişört ve sweatshirletden oluşan kapsül giyim koleksiyonu da bu ikonik ayakkabı ile birlikte satışa sunuluyor. 

Converse FRGMNT

Converse FRGMNT

Converse FRGMNT

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası