Jacob Elordi'nin Takanı Anında Aktöre Dönüştüren Gözlükleri
Stil

Jacob Elordi'nin Takanı Anında Aktöre Dönüştüren Gözlükleri

Şu anda binlerce genç Google'da çılgınca 'Steve McQueen' araması yapıyor. Sebebi Jacob Elordi'nin stili.

Eski bir atasözüne göre ilham her an gelebilir. Euphoria'nın 25 yaşındaki yıldızı Jacob Elordi için o muhteşem aydınlanma anının ne zaman olduğundan çok kimle sayesinde olduğu önemli. Geçen yıl GQ'ya verdiği röportajda Elordi, kendi Tinseltown (yani Hollywood'da başarıyı yakalama) hikayesine ilham vermeye devam eden Bale, Ledger ve Oldman gibi muhteşem kariyerlere sahip oyuncuları,gururla saydı. Ancak iş giyinmeye geldiğinde, Z kuşağı hayranlarının muhtemelen aşina olmadığı, farklı bir dönemin erkek giyim ikonundan ipuçları alıyor: Steve McQueen. 

Elordi'nin tercih ettiği Saint Christopher kolyesi McQueen'in hayatı boyunca taktığı benzer bir zinciri anımsatıyor. Geçen yıl, McQueen'in Le Mans'ta meşhur ettiği TAG Heuer Monaco saatinin marka elçisi oldu. Elordi şimdi de Cool'Luğun babası olarak bilinen ismin gözlükleriyle karşımıza çıkıyor - geçtiğimiz hafta Avustralya'daki bir TAG etkinliğine merhum aktörün imzası olan Persol güneş gözlüklerinin bir versiyonunu takarak geldi.

Persol 0649'lar ve daha sonra McQueen'in tercih ettiği katlanabilir 0714'ler, ilk olarak 1957 yılında markanın memleketi İtalya'nın Torino kentinde tramvay sürücülerinin gözlerini korumalarına yardımcı olmak için sunuldu. Ancak 1960'lara kadar, büyük ölçüde McQueen sayesinde, asetat çerçeveli havacı gözlükleri bugün olduğu gibi popüler bir ürün haline gelmedi. Yıldızlar Bulvarı'nın büyük yıldızı on yıl boyunca alacalı çerçeveli güneş gözlüklerini kişiliğinin önemli bir bileşeni haline getirerek Bullitt, The Thomas Crown Affair ve The Getaway filmlerinde ve onu erkek giyiminin zirvesine taşıyan pek çok günlük kıyafetiyle de taktı. 

Steve McQueen

Belli bir yaştaki giyim meraklıları için McQueen'in stil konusundaki fikirleri tartışılmayacak kadar açık; #menswear döneminin zirvesinde aktörün kıyafetlerinin Tumblr akışlarını domine etmesinin bir nedeni var. Yine de Elordi, saygı duruşunun taklit gibi görünmek zorunda olmadığının bir kanıtı. McQueen'in havasını yakalamak için Harrington ceket ve chukka botlara ihtiyacınız yok. 2023'te buruşuk bir gömlek, pilili pantolon ve zarif zincir tokalı mokasen ayakkabılar işinizi görecektir. Sonuçta, McQueen'in de bildiği gibi Persol'ün gözlüklerinin asıl cazibesi çok yönlülüğüdür: Jilet gibi keskin bir takım elbise ve ipek örgü kravatla olduğu kadar mayo ve ince bir altın kolyeyle de aynı derecede mükemmel görünürler. 

Eski Hollywood soyağacının ya da yeni neslin etkisiyle bir tane satın almak zorunda hissedip hissetmemek size kalmış. Hollywood'un hangi döneminden ilham alırsanız alın bu Persol güneş gözlükleri her zaman bir film yıldızı gibi görünmenize yardımcı olacaktır.

Jacob Elordi

 

GQ US

 

İZLE
Ryan Gosling Yeniden Hollywood’da
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası