Hugh Jackman Siyah çerçeve Gözlük Jose Perez/Baer Griffin-Getty Images
Stil

Bir Film Yıldızı Gibi Görünmek İstiyorsanız, Hugh Jackman'ın Gözlüklerinden Alın

Aktör, New York'ta 70'lerin imaj parçalarına bayılan meslektaşlarının arasına katıldı

Hugh Jackman'ın yeni çerçeveleri var ve bu belki de gözlüklerin bir aksesuar olarak bir dakika içinde sahip olduğu en iyi PR. Bir zamanlar filmlerde birinin 'nerd' olduğunu gösteren bir işaret olan gözlükler aynı zamanda zarif, akademik ve entelektüel. Ve şimdi, aynı zamanda doğası gereği bir film yıldızı. Çünkü Jackman, 70'lerin havacı gözlüklerini tercih eden Jon Hamm ve Pedro Pascal gibi isimlere katıldı.

The Greatest Showman oyuncusu New York'ta, Studio 54'teki Alan Cumming Is Not Acting His Age gösterisinin final gecesinde görüldü. Birkaç hayranıyla sohbet etti, birkaç imza verdi ve tipik film yıldızı işlerini yaptı. Çünkü o böyle iyi bir adam. Ama en star parça çerçevelerdi. Ve birdenbire, bir zamanlar gözlükler hakkında kötü konuşan herkes şimdi bir çift istiyor (bir çift ihtiyacı olmasa bile).

Bir Film Yıldızı Gibi Görünmek İstiyorsanız, Hugh Jackman'ın Gözlüklerinden AlınJose Perez/Baer Griffin-Getty Images

Pilotlar tarafından takılan gözlüklere bir selam niteliğinde olan Jackman'ın havacı gözlükleri asetattan üretilmiş ve baştan sona parlak bir efektle tamamlanmış. Geçmiş Tumblr günlerinin sahte çerçevelerinin aksine, bunlar çok daha zarif ve ince. Çok yönlü ve takım elbiseden sweat'e kadar her şeyle kullanabileceğiniz bir stil. Avustralyalı aktörün durumunda ise siyah bir tişört, kahverengi bir üniversite ceketi ve kullanışmış bir beyzbol şapkasıvar.

Ancak, çok iyi görünmelerinin yanı sıra, Hollywood'un bu özel stile bu kadar takıntılı olmasının daha da derin bir nedeni var. 60'larda ikinci dalga feminizme öncülük eden Amerikalı gazeteci ve sosyal-politik aktivist Gloria Steinem de benzer bir çift gözlük takıyordu. ABD dış politikasını ve kapitalizmi eleştirmesiyle ünlü Noam Chomsky'de de vardı. Muhtemelen farkında olmasak da, bu entelektüeller sadece nasıl düşündüğümüze ve nasıl yaşadığımıza ilham vermekle kalmadılar, aynı zamanda nasıl giyindiğimizi de etkilediler. Bu ayın başlarında Vanity Fair Oscar partisinde bile Dominic Sessa 'dan Glen Powell 'a kadar herkes bu kıyafetleri giyerken görüldü.

Eğer Hugh Jackman gibi görünmek istiyorsanız ama ağırlıklar çok ağır, sakal çok kaşındırıcı ve bir gecede fazladan yedi inç uzayamıyorsanız, kendinize hızlı geçiş kartı alın ve birkaç aviator stil gözlük çerçevesi satın alın.

Bu içerik British GQ  web sitesinde yayınlanmıştır.

İZLE
Güçlü dokunuş bir adım önde
İLGİLİ İÇERİKLER Aksesuar
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası