Paul Mescal'in Normal Kıyafetlere Üst Düzey Yaklaşımı
Stil

Paul Mescal'in Normal Kıyafetlere Üst Düzey Yaklaşımı

Gucci'nin Cosmos Londra sergisinde, aktör "normcore" demirbaşlarıyla harika bir görünüm sergiledi. Paul Mescal'in günlük tarza ustaca yaklaşımının detaylarını inceliyoruz.

Paul Mescal dün gece büyük bir Gucci partisine katıldı. Londra'daki 180 The Strand'da markanın arşiv sergisi münasebetiyle düzenlenen partide, elbette baştan ayağa Gucci giydi (eğer çok ünlü biriyseniz, sizi davet eden markanın ürünlerini giymek adettendir). Ancak bu beklediğiniz türden bir Gucci erkek kıyafeti değildi.

Bunun yerine Mescal çok normal bir görünüm benimsedi: klasik beyaz bir tişört, mavi kot pantolon ve bir çift makosen. Sıradan bir erkek kıyafetiydi - ama iyi işlenmişti. Kalıplar kusursuzdu ve normal erkek kıyafetlerini örnek erkek kıyafetlerine dönüştüren detaylar vardı: beyaz çorap, yarı aslan başı saç stili, ve kot pantolondaki çarpıcı detay.

 Son yıllarda tanıdığınız Gucci'den çok farklıydı. O dönemler Wes Andersonvari, maksimalist, nerdy, seksi ve eksantrikti.

Paul Mescal

Ancak Mescal'ın kıyafeti Gucci'deki daha geniş bir hareketin parçasıydı. Bu yılın Ocak ayında Alessandro Michele'den görevi devralan yeni kreatif direktör Sabato de Sarno yönetiminde Gucci, net ve minimal geçmişine geri döndü. De Sarno (dün gece abartısız siyah bir palto ve siyah bir kombin giydi) marka için hazırladığı ilk kadın giyim koleksiyonunu geçtiğimiz ayın sonlarında Milano'da yıldızlarla dolu bir defilede tanıttı. Gösterişten uzak, az ama öz bir koleksiyondu. Neredeyse hiç monogram yok. Koyu bordo ("Rosso Ancora") ve siyah renklerde gerçekten güzel deriler. İyi işlenmiş kıyafetleri takdir eden insanlar için en iyi İtalyan pamuğundan yapılmış kot pantolonlar. Kaliteli alışverişi seven ama giysilerinin nereden geldiğini bağırmak istemeyen insanlar için bir koleksiyon. Yani Mescal gibi insanlar için.

Mescal'in görünümü ve Sabato'nun ilk sunumu, erkek giyiminde ve genel olarak modada daha geniş bir hareketi yansıtıyor. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca gürültülü ve logolu kıyafetler günün modasıyken, artık daha sade bir tarza geçiş söz konusu. Prada'nın siyah paltoları, Loewe'nin Prince of Wales ekoseli blazer ceketleri, The Row'un ipek karışımlı Oxford gömlekleri ve Ferragamo'nun ekru yelekleri ve siyah deri ceketleri sofistike bir görünüm sergiliyor.

Hepsi oldukça klasik şeyler - ve Mescal'ın gösterdiği gibi, Normal People tarzı kıyafetler... Giymesi oldukça kolay. 

British GQ

 

İZLE
Ezgi Karayel ile Minimal Avangarttan Serbest Düşüşe
İLGİLİ İÇERİKLER moda Paul Mescal
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası