Sean Connery Stilini Nasıl Uygularsınız?
Stil

Sean Connery Stilini Nasıl Uygularsınız?

Örme kıyafetlerin çeşitliliğinden yararlanın, kadifelerden korkmayın ve bollaşan paçalara adım atın.

Stil söz konusu olunca Sean Connery'nin tamamen kendine has bir yaklaşımı vardı.

Havlu tulumlardan, James Bond rolünde defalarca giydiği hacimli özel dikim iki parça ve kusursuz kesimli smokinlerden; Golf sahasında giydiği kot pantolonlara ve eşofmanlara kadar Connery erkeksi zarafetin en somut örneğiydi.

Sean Connery

Topfoto/PA Images

Dana Broccoli, yapımcı eşine  Connery için "Bir panter gibi hareket ediyor" demişti. altı James Bond filminde rol alan aktör 007'yi oynayan en şık adam olarak da bir miras bıraktı. 

 

Sean Connery

DPA/PA Images

Sağlam görünüşü ve imajına dışarıdan rahat yaklaşımıyla Connery, gerçek stilin kişinin kendini sunma şekli kadar bir zihin durumuyla da ilgili olduğunun canlı kanıtıydı. Soğukkanlı olduğu için mükemmel derecede uzak bir havaya sahip olan Connery, her zaman kıyafetlerini giydi, kıyafetlerinin onu giymesine izin vermek gibi bir hata yapmadı. 

Örneğin, 32 yaşındayken aktörün Dr No'da Bond olarak giydiği çelik mavisi tek düğmeli takım elbiseyi (terzi Anthony Sinclair tarafından Connery için özel dikilmişti) düşünün. Takım daha zayıf bir erkeği boğabilirdi, ancak Connery'de bir şekilde parlak kumaşıyla ve hem omuz hem de bacak kısmındaki genişliklere rağmen çok iyi görünüyordu. 

Ve, Connery'nin 1964'lerde Goldfinger'da giydiği, gök mavisi havlu bir tulum vardı. Beli yüksek ve bacağı olağanüstü kısaydı (Connery kısa şort severdi) ama bir şekilde Connery'de aşırı derecede zarif görünüyordu. Hatta lüks mayı markası Orlebar Brown geçen yıl özel bir koleksiyon dahilinde parçayı tekrar piyasaya sürdü ve satış başarısı gösterdi. 

Sean Connery

EMPICS Entertainment

Connery'nin uluslararası çapta ünlenmesinde Bond'un imza smokinlerinin yeri büyüktü. Her zaman kusursuz bir şekilde dikilmiş ve elle bağlanan (asla önceden bağlanmayan) bir papyon ve mükemmel şekilde ütülenmiş bir gömlekle tamamlanan kılık, dress code'a uymanın önemini Connery ile canlı canlı kanıtlıyordu. 

Tabii Connery'nin boyu posu da kıyafetleri gösteriyordu. Aşırı kaslı değil fakat şekilli bir üst vücut, oranlı bir omuz genişliği ve bu oranda ince bir bel. 

Connery hayatının sonraki dönemlerinde de sartorial muazzamlığı devam ettirdi. Smokin olmadan kırmızı halıya adım attığı çok görülmemiştir. Takım elbise giyiyorsa sade slim bir kravat ya da kendini gösteren ince bir boğazlı kazak... Connery desenli Hawaii gömleklerini seçtiğinde bile terzilik kıstaslarını düşürmezdi. 

Sean Connery

Getty Images

İşte Connery'den alabileceğimiz üç stil dersi:

sean connery

Örgü Parçalarda Cesur Davranın 
Connery, kıyafetiyle maceracı olmaktan kaçınmazdı.Örneğin, triko koleksiyonunu ele alalım: hepsi yıl boyunca giyilen, keskin çizgili hırkalar, desenli bisiklet yakaları ve, düğmeli yeleklerle doluydu.
 
 
Sean connery
 
Kadifeden Çekinmeyin
 
Erkekler genellikle kadifeden çekinirler ya da sadece süslü elbiseler için dikkat çeken kumaşlara yönelirler. Biz? Kadifenin yılın herhangi bir zamanında giyilmesi gerektiği görüşünde Connery ile birlikteyiz. Süper yumuşak ve çok yönlü. Connery'nin giydiğine benzer bir kadife gömlek gardırobunuzda bulunabilir. Nasıl giyecektik? Connery gibi, bir çift siyah pantolonla, bollaşan paçalar isteğe bağlı. 
 
Sean connery
 
Bol Paça Çok Bariz Olmak Zorunda Değil
 
Geniş paçalı pantolonları düşündüğünüzde, muhtemelen bugün ABBA, Elton John ve hatta Harry Styles'ın sahnede giydiği türden bir şey aklınıza geliyor. Bu, geniş pantolonların bir örneğidir, ancak her zaman o ölçüde olmak zorunda değiller. Sean Connery, kostüm gibi görünmeden görünmeden, yetmişler havasına sahip siluetlere kesinlikle yer veriyordu. 
 
British GQ
İZLE
Ryan Gosling Yeniden Hollywood’da
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası