Stil

Terlik Her Yerde Giyilir mi?

Moda insanlarını en çok ayrıştıran parçalardan Crocs bu yıl OSCAR kırmızı halısında bile kendini gösterdi. Fakat Beckham Ailesi’ni tümden fethemedi. Bu çağın modasında kesin kurallara yer var mı? Crocs üstünden konuşalım.

 Questlove

 

Gösteri dünyasının en ‘jilet’ ödül törenleri pandemi çağında kıyafet kodlarını ister istemez esnetti. Pijama takımıyla SAG Ödülleri’ne katılan Daniel Kaluuya, batik bir sweat-shirt’le ödül alan Jason Sudeikis derken gözler kıyafet kodlarının çözüldüğü gecelere mevcut hayat şartlarında çok alıştı ve rahat giyimin her avantajı imaj kaygılarının önünde hak ettiği yeri kazandı. 

Moda insanlarının uzlaşamadığı -galiba- tek parça ‘’lastik takunyalar’’ yani Crocs Clog, altın rengiyle 93. Akademi Ödülleri kırmızı halısına gecenin müzik direktörü Questlove’ın ayağında çıktı. Mokasenlerin, smokin ayakkabılarının arasında geçişi bir haber konusu ve keskin stil kurallarının geçmişte kaldığının da bir göstergesiydi. 

 

Questlove Crocs

 

Rahat ayak giyiminin gayri resmi elçisi, Justin Bieber çoğu zaman kaldığı otelden bir terlikle bile fotoğraflanmıştır. Kendi markası için Crocs’la yaptığı iş birliğinin ürünleri yok satıyor ve Bieber gibi ürünleri çorapla kullananlar gittikçe artıyor. Ürünleri hediye olarak gönderdiği listede yakın dostu Beckham Ailesi’de vardı. David Beckham ürünlere teşekkür ederken, Victoria Beckham’ın içindeki ‘’posh spice’’ birden ortaya çıktı ve IG hikayesinden önce takipçilerine ‘’giyeceğimi düşünür müsünüz?’’ diye bir oylama açtı ve yakın çıkan sonucu şakayla karışık ‘’Ölürüm de giymem!’’ diye duyurdu. 

 

Victoria Beckham Crocs

 IG: @victoriabeckham

Konuyu aydınlatmak için moda direktörümüz Güneş Güner’e bağlanıp terlik her yerde giyilir mi diye sorunca ihtiyacımız olan ‘birleştirici’ cevabı alıyorum. ''Çağımız ürün çağı. Bu ürünün de iyi ve yüksek bir performansı var. Moda kompleksi yok. Teknik olarak da müthiş. Bu gibi trend alarmı olan ürünlerin ikonlaşacağını ve tek örnek olarak kalmayacağını düşünüyorum.''

Bu ürün bahane modanın kendi tavrını ortaya koymak için bu kadar fırsat vermesi şahane!. Güneş’in ''Herhangi biriyle dalga geçmiyorsa herkes istediğini giyebilir.'' cümlesi aslında benzer tüm sorulara da cevap veriyor. 

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber)

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası