Justin Bieber'ın Konuşturan Güneş Gözlükleri
Popüler

Justin Bieber'ın Konuşturan Güneş Gözlükleri

Bieber güneş gözlükleri seçimiyle stil oyununda daha güçlü.

Justin Bieber büyük kıyafetlere bayılır. Ama bu kıyafetleri çekici kılan nedir? Büyük güneş gözlükleri. Bieber'ın tarzını, kişisel stilinin gözdeleri (bir fil bacağı genişliğinde paçaları olan kotlar ve ultra nadir görülen spor ayakkabılar) ve dikkat çekenleri (motorcu kotları, mor deri ceketleri) şeklinde iki ana parçaya ayırabiliriz, ancak bir şey hepsinden önde: mega güneş gözlükleri. 2020 ve 2021 yılları boyunca birçok Balenciaga gözlüğü vardı, hepsi de böcek gözlüydü. Kariyerinin ilk yıllarında havacı gözlükler favorisiydi. Ancak daha yakın zamanda, Avustralyalı marka Poppy Lissiman'dan iki devasa böcek gözlüğü taktığını gördük.

Bu hafta New York'ta başka bir çift acayip güneş gözlüğüyle görüldü. Eşi Hailey Bieber ile birlikte (kendisi de zaten Saint Laurent ve Celine çerçeveli büyük gözlüklere yabancı değil) oval gözlükleri tercih etti. Fotoğrafçı Jesse Frohman'la 93'te yaptığı o meşhur çekimde Kurt Cobain'i andırıyordu. Bieber'ın aksesuarları nispeten normal kıyafetini (deve tüyü rengi yün hırka, bol ekru pantolon ve Nike ayakkabılar) daha farklı bir alana taşıdı. Fazlasıyla Cobain.

Güneş gözlüklerinin canlandırıcı bir şekilde stil oyununu yükseltmesi modada süregelen bir hareket. Örneğin, Milano ve Paris'teki son erkek defilelerini ele alalım. Tasarımcılar farklı dizaynlar üzerine yoğunlaştı. Podyumlar başka bir dünyadan gelmiş gibi çerçevelerle dolup taştı. Bluemarble'da neredeyse her model, saç çizgisine doğru keskin bir şekilde işaret eden bir çift fütüristik güneş gözlüğü taktı. 

Giorgio Armani'de çerçeveler Matrix'i andırıyordu ve ayak bileğini saran leopar desenli paltolarla eşleştirildiğinde bile öne çıkmayı başarıyordu. Kardeş kuruluş Emporio Armani'de ise güneş gözlükleri limon yeşili ve kehribar rengi camlarla doluydu. Daha fazla güneş koruması için değil,  harika görünüp bir hava yarattıkları için podyumdalardı.

Bieber benzer seçimleriyle güneş gözlüklerinin üstünlüğü devam ettirecek.

Bu makale ilk olarak British GQ sitesinde yayınlanmıştır. 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası