Terziler Neden Dar Takım Elbiselerden Nefret Eder? Chris Panicker; Getty Images (sol), Courtesy of Anthology (sağ)
Stil

Terziler Neden Dar Takım Elbiselerden Nefret Eder?

2010'larda dar takım elbiseler her yerdeydi ancak dünyanın en iyi terzileri bu görünümden aynı şekilde nefret ediyordu.

Harika bir takım elbise dolabınızdaki diğer hiçbir şeye benzemez; kesinlikle zamansız ve zariftir ama aynı zamanda doğru şekilde dikilmesi de zordur. Kaliteli terzilik için seçim yapma, satın alma ve bakım süreci genellikle zor kararlar, kafa karıştırıcı jargon ve çelişkili fikirlerle dolu olur. Bu nedenle, tüm kıyafet sorularınızı kesin bir şekilde yanıtlamak için dünyanın en bilgili erkek giyim uzmanlarından oluşan bir yıldızlar kadrosu oluşturduk. GQ'nun Terziye Sor bölümüne tekrar hoş geldiniz.

Terziler çoğunlukla oldukça uyumlu insanlar. Mükemmel yaka kıvrımı veya su gibi akan bir kanvasın  neden kıtı kıtına olandan daha üstün olduğu hakkında sizinle saatlerce sohbet etmekten mutluluk duyarlar. Ayrıca sizi iyi kıyafet seçimlerine yönlendirmeye, kötü olanlardan uzaklaştırmaya ve -işlerinde gerçekten iyilerse- her şeyin başından beri sizin fikrinizmiş gibi görünmesini sağlamaya yardımcı olurlar.

Geleneksel bir terzinin gözlerini devirmesini istiyorsanız, ondan size dar bir takım elbise dikmesini isteyin. Muhtemelen yapacaklar (çünkü günün sonunda size istediğinizi vermek onların işi) ama aynı zamanda sessizce başlarını dehşet içinde sallayacaklar ve belki de içlerinden biraz ağlayacaklar. Terzilerin 2010'lu yılların tanımlayıcı takım elbisesine yönelik neredeyse evrensel hoşnutsuzluğunu anlamak için, erkek giyiminde dünyanın en saygın isimlerinden birkaçından bunu bizim için açıklamalarını istedik.

BU İÇERİK İLK OLARAK GQ US WEB SİTESİNDE YAYINLANMIŞTIR.

İZLE
Yılın Stil Sahibi Adamı: Murat Tamgüç
İLGİLİ İÇERİKLER stil takım elbise
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası