ChatGPT’nin Hayatınızı Değiştirecek 5 Özelliği
Teknoloji

ChatGPT’nin Hayatınızı Değiştirecek 5 Özelliği

Peki nedir bu ChatGPT? Teknoloji hakkında yazan bloggerları çılgına çeviren, saniyeler içinde kod yazma, kopyalama ve hatta makale yazma yeteneğine sahip yapay zeka aracı. Peki bizim için ne yapabilir?

San Francisco merkezli teknoloji şirketi OpenAI tarafından geliştirilen bu yapay zeka destekli sohbet robotunu kullanmamış olabilirsiniz, ama yakın gelecekte kesinlikle göreceksiniz. İnsanlar bu aracı daha yalnızca zihinlerinde var olan film senaryoları oluşturmaktan, üniversite için tüm iş ve planları yapmaktan veya denemelerini yazmaya kadar her şeyi yapmak için kullandığından, sosyal medya ağzı açık bir merakla doldu.

TikToklar’ın ve tweetlerin altında ortak bir tema var: tıpkı mağara adamlarının bir kayayla çakmak taşını ilk kez birbirine vurup ateş yaktıklarındaki gibi, insanlar aynı şekilde teknolojinin gücüne hayran kalıyorlar.

Ama geçen hafta insanların otomasyonun faydalarının aynı anda hem hayatınızı kolaylaştıracağını hem de işinizi daha da tehlikeye atacağını iddia etmesi, dünya çapında yapay zeka ile ilgili yüzlerce haberin doğmasına neden oldu.  ChatGPT her iki şirketin iş modelleri için tehlikeli olabileceğinden, bireysel yatırımcılar Google ve Microsoft'un hisselerini sattı.

Ama aldatmacanın ötesinde, ChatGPT hayatınızı nasıl daha iyi hale getirecek? İşte size yardımcı olabileceği beş yol.

British GQ

İLGİLİ İÇERİKLER ChatGPT yapay zeka
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası