Teknoloji

Dizüstü Bilgisayarda Yeni Dönem: Dell XPS

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden biri olan Dell, yeni XPS serisi ile fark yaratmaya hazırlanıyor.

Bilgisayar dünyasında ilk akla gelen markalardan biri olan Dell, yeni XPS serisi ile karşımızda. Şu ana kadar üretilen modeller arasında en dikkat çeken dış tasarıma sahip olan XPS, üstün performansı kadar hafif, ince ve şık görünümüyle göz doldurmayı başarıyor. Dizüstü bilgisayar dünyasının en büyük sorunlarından olan ağırlık sorunu ise yeni XPS ile ortadan kalkıyor. Çok daha hafif bir model olarak karşımızda olan XPS, artık istediğiniz yerde ve zamanda yanınızda olacak. Üstelik neredeyse çerçevesiz ekranı ile ekran boyutu olduğundan da büyük algılanıyor.  

GQ Türkiye ekibi 2021 planları için bir araya geldiğinde de, laf lafı açtı devam eden çalışma saatlerine, sayısız sunum ve fikir paylaşımı, 4 podcast kaydı, arada belki ufak bir dizi molası eklendi. Ekibin şık, ince ve hafif yeni üyesi Dell XPS, 19 saate varan pil ömrü ve her ihtiyaca cevap veren ses, görüntü kalitesi ile 2021 ‘forecast’inde herkesin ortak favorisi oldu.   

Dell XPS

Dikkat çeken özelliklerden bir diğeri ise Dell Cinema teknolojisi. Artık film, dizi veya video izlerden çok daha gerçekçi bir görüntüyle karşı karşıya olacaksınız. Ayrıca olağanüstü ses ve renk yenilikleriyle de öne çıkan XPS, çok daha gerçekçi deneyimler yaşamanıza olanak sağlayacak.

 

Dell XPS

 

Dizüstü bilgisayar dünyasının bir diğer problemlerinden olan pil ömrü sorunu ise yeni XPS ile ortadan kalkıyor. Word veya Excel gibi uygulamaları kullanırken 19 saat 24 dakikaya kadar, Netflix izlerken 17 saat 39 dakikaya kadar çalışma süresi olan bilgisayar, panelinde yer alan iş uygulamalarında ise 11 saat 24 dakikaya kadar kullanım olacağı sunuyor. Bunların dışında, 10. nesil Intel Core H-class işletim sistemine sahip olan model, NVIDIA GTX ekran kartıyla da daha gerçekçi bir kullanım vadediyor. Dell XPS'nin kullanım özelliklerindeki kolaylıklarından bir tanesi de 17.5 mm kadar ince bir yapıda olması. Oldukça hafif ve ince bir yapıda olan model, dizüstü bilgisayar dünyasındaki gelenekselleşmiş modellere göre artık çok daha farklı ve kullanışlı.  

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası