İnternetin 60 yeni kuralı / Bölüm 6: Oyun, spor, yorum

Maçlardan sonra öfkeyle yorum kutusuna saldırırken, online oyunlarda karşınızdakinin hile yaptığına emin olup klavyeyi kırmayı düşünürken, paranızı bahislere yatırırken sakin olun. Her şeyin bir yolu var.

13 Mart 2012

İnternetin 60 yeni kuralı / Bölüm 6: Oyun, spor, yorum

35. Politik bir tartışmaya girerken aptalca bir rumuz kullanmayın. Kimse “20cm” adında bir kullanıcının “Nietzsche(vari) sosyo-ekonomik teorinin Ortadoğu üzerindeki etkilerini” inceleyen tartışmasına aldırış etmez.

36. Delicesine ünlem işareti kullanmak için hiçbir bahaneniz olamaz. Çünkü onların da kendilerine göre bir kullanım yeri ve zamanı var. 12 tane ünlem işareti sadece daha kızgın olduğunuzu gösterir.

37. Başlar başlamaz parayla kumar oynamayın. Amatörler için hazırlanan oyunlarla başlamayı tercih edin ve biraz tecrübe edinin. Oyunun kurallarını ve işleyişini anlamadan bir aylık maaşınızı masada bırakmayın.

38. Forumlara katılın. İnternet online oyunlarla ilgili bilgi ve taktiklerin anlatıldığı birçok forumla dolu. Buradaki tecrübeli oyuncuların bilgilerinden faydalanın.

39. Poker oynayacaksanız bir takip yazılımı edinin. 2000 kere oyun oynadıysanız ve bu iş sizi sardıysa o zaman Hold’em Manager ya da Pokertracker gibi sizi hayati istatistiklerden haberdar edecek bir takip yazılımı edinmelisiniz.

40. Harcayabileceğinizden daha fazlasını yatırmayın. Belli bir bütçeniz olsun ve bu bütçenin sadece belli bir yüzdesini masaya koyun. Eğer elinizdeki para yeterli değilse oyundan çekilin.

41. Av mısınız, avcı mı emin olun. Elinizde hali hazırda kullandığınız belli bir takip yazılımı varsa onun aracılığıyla masadaki en zayıf halkayı öğrenebilirsiniz. Eğer yarım saat içinde bu kişinin kim olduğunu öğrenemediyseniz, büyük ihtimalle sizsiniz, masadan kalkın.

42. Poker suratınızı geliştirmeye çalışmayın. Kimsenin umurunda değil.

43. Alışılmışın dışında bir şeyler üzerine iddiaya girin. Futbol liginin tahminlerini herkes yapıyor. Siz Atletizm Şampiyonası’nda kim kazanacak onu bilmeye çalışın. Kazancınız yüksek olur.

YARIN: Genel Bilgi 

Yazı: Nicky Woolf


Kararsız Kalanlar için Karşılaştırdık: iPhone XS vs. iPhone XR

TEKNOLOJİ | Kararsız Kalanlar için Karşılaştırdık: iPhone XS vs. iPhone XR

iPhone için En İyi Alternatif Şarj Kabloları

TEKNOLOJİ | iPhone için En İyi Alternatif Şarj Kabloları

Müzik Zevkinizi Doruğa Çıkaracak 7 Kulaklık

TEKNOLOJİ | Müzik Zevkinizi Doruğa Çıkaracak 7 Kulaklık

Sony PlayStation 5’den Yeni Haber Var

TEKNOLOJİ | Sony PlayStation 5’den Yeni Haber Var

Leica Sofort Yeni Rengiyle Geliyor

TEKNOLOJİ | Leica Sofort Yeni Rengiyle Geliyor

Sony Playstation 1 Minyatür Versiyonuyla Geri Dönüyor

TEKNOLOJİ | Sony Playstation 1 Minyatür Versiyonuyla Geri Dönüyor

Daha Fazla Göster