Tabletin yeni yüzü
Teknoloji

Tabletin yeni yüzü

Microsoft yeni ürünü Surface ile tablet piyasasında şansını deneyecek.

 

Teknolojinin gözdesi tabletlerde seçeneklere bir yenisi ekleniyor. Apple, Samsung, Sony derken son tablet hamlesi Microsoft'tan geldi. İlk izlenimlere bakılırsa Microsoft yeni tableti Surface ile piyasaya dinamizm ve renk katmaya hazırlanıyor. 

Adını çoklu dokunmatik ekran yüzeyinden alan Surface tablet farklı ihtiyaçlara göre tasarlanmış iki versiyonuyla satışa sunulacak. Her iki versiyonun da ekran boyutları aynı: 10.6 inç. PC sistemlerle benzer Windows 8 Pro ile gelen versiyon x86 tabanlı işlemci kullanıyor, 903 gram ağırlığında ve 13.5 milimetre inceliğinde. iOS ve Android tabletlere rakip gösterilen, Windows RT işletim sistemiyle gelen versiyon ise ARM tabanlı işlemci kullanıyor, 676 gram ağırlığnda ve 9.3 milimetre inceliğinde.

Microsoft Surface bir tablet olarak tasarlanmış ama açıkça melez bir model olarak lanse ediliyor. Renkli TouchCover (dokunmatik) ve TypeCover (tuşlu) klavye seçenekleri ve standart arka desteğiyle Microsoft Surface, incecik bir laptop görünümüne sahip. Çıkış tarihi önümüzdeki sonbahar ayları olarak öngörülen Microsoft Surface tabletlerin fiyatlarının kesinleşmediği ancak benzerleriyle eşdeğer olacağı belirtildi.

Microsoft Surface

İLGİLİ İÇERİKLER tablet microsoft surface
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası