Tabletin yeni yüzü

Microsoft yeni ürünü Surface ile tablet piyasasında şansını deneyecek.

19 Haziran 2012

Tabletin yeni yüzü

 

Teknolojinin gözdesi tabletlerde seçeneklere bir yenisi ekleniyor. Apple, Samsung, Sony derken son tablet hamlesi Microsoft'tan geldi. İlk izlenimlere bakılırsa Microsoft yeni tableti Surface ile piyasaya dinamizm ve renk katmaya hazırlanıyor. 

Adını çoklu dokunmatik ekran yüzeyinden alan Surface tablet farklı ihtiyaçlara göre tasarlanmış iki versiyonuyla satışa sunulacak. Her iki versiyonun da ekran boyutları aynı: 10.6 inç. PC sistemlerle benzer Windows 8 Pro ile gelen versiyon x86 tabanlı işlemci kullanıyor, 903 gram ağırlığında ve 13.5 milimetre inceliğinde. iOS ve Android tabletlere rakip gösterilen, Windows RT işletim sistemiyle gelen versiyon ise ARM tabanlı işlemci kullanıyor, 676 gram ağırlığnda ve 9.3 milimetre inceliğinde.

Microsoft Surface bir tablet olarak tasarlanmış ama açıkça melez bir model olarak lanse ediliyor. Renkli TouchCover (dokunmatik) ve TypeCover (tuşlu) klavye seçenekleri ve standart arka desteğiyle Microsoft Surface, incecik bir laptop görünümüne sahip. Çıkış tarihi önümüzdeki sonbahar ayları olarak öngörülen Microsoft Surface tabletlerin fiyatlarının kesinleşmediği ancak benzerleriyle eşdeğer olacağı belirtildi.

Microsoft Surface


2019 Yılının En İyi Kablosuz Kulaklıkları

TEKNOLOJİ | 2019 Yılının En İyi Kablosuz Kulaklıkları

Nike’ın Yeni Uygulaması Ayak Numaranızı Ölçüyor

TEKNOLOJİ | Nike’ın Yeni Uygulaması Ayak Numaranızı Ölçüyor

Sony PlayStation 5’den İlk Detaylar

TEKNOLOJİ | Sony PlayStation 5’den İlk Detaylar

Google, Stadia ile Oyun Dünyasını Ele Geçirebilecek mi?

TEKNOLOJİ | Google, Stadia ile Oyun Dünyasını Ele Geçirebilecek mi?

Apple'dan Yeni Nesil Yenilikler

TEKNOLOJİ | Apple'dan Yeni Nesil Yenilikler

Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Aplikasyon

TEKNOLOJİ | Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Aplikasyon

Daha Fazla Göster