The Last of Us 2.Sezon HBO
Güncel

The Last of Us'ın 2. Sezonu, 1. Sezondan Daha Hüzünlü ve İddialı Olacak

Succession'ın yönetmeni ve yapımcısı Mark Mylod, bu büyük intikam hikâyesine dahil oluyor.

Size şaşırtıcı gelecek belki ama 2023'ün en büyük TV dizisi “Succession" değil! Ve şimdi yılın en iddialı dizisi The Last of Us'ın 2. sezonu kesinleşti. Muhtemelen önümüzdeki yıl veya biraz daha erken bir tarihte yayınlanacak gibi duruyor!

Dizinin konusunun ne olacağıyla ilgili fikrimiz şu yönde: Dizinin yaratıcı ortaklarından Neil Druckmann, geçen yıl GQ'ya verdiği bir röportajda dizinin The Last of Us: Part II video oyunundaki olayları kısmen kapsayacağını söylemişti, yıldız Bella Ramsey de geçen şubat ayında bize aynı şeyleri anlattı: "Dizi büyük ihtimalle oyunların hikayesiyle paralel ilerleyecek diye düşünüyorum. Daha fazla bir şey söylemeye, boşlukları doldurmaya gerek yok.”

O zamandan bu yana, Bölüm II'deki önemli karakterlerin yerini doldurmak üzere yeni oyuncuların işe alındığını doğrulayan çok sayıda oyuncu seçimi yapıldığının haberini aldık. Tüm bunlar, gelecek sezon ve sonrasında doğrudan "Part II" uyarlamasının yapılacağının ipucunu veriyor. (Tıpkı ilk sezonun büyük ölçüde ilk oyuna sadık kalması gibi).

Anladığınız üzere, bu yazıda dizinin 2. sezonunu ele alacağız. Ancak şimdiden uyaralım, buradan sonrası spoiler içerebilir! 

The Last of Us'ın 2. sezonunu kim yönetecek?

Succession'ın yönetmeni ve yapımcısı Mark Mylod 2. sezon için ekibe katılıyor. The Last of Us ve Succession, yani sektörün iki kraliçesi, etkilerini en üst düzeye çıkarmak için bir araya geliyor. Mylod, Succession'ın 16 bölümünü yönetti ve bunlara Connor'ın düğünü ve son bölüm de dahildi, ki bu ikisi son dönemin en çok konuşulan televizyon sahneleri oldu. Henüz 2. sezon hikayesinin hangi kısmını üstleneceği belli olmasa da hepimize saç baş yolduracak düzeyde bir iş olacağını varsayabiliriz.

Bir başka yenilik ise, Marvel'ın en büyük başarı hikayelerinden biri olan Loki'nin ilk sezonunun tüm bölümlerini yöneten Kate Herron’ın da ikinci sezonda ekibe katılıyor olması. Ayrıca ona, Watchmen’in yönetmeni Stephen Williams ve Perry Mason’ın yönetmeni Nina Lopez-Corrado da eşlik ediyor (ikisi de büyük HBO dizileri). Özetle, HBO’nun kendi türünde bir Avengers ekibi oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Craig Mazin ve Neil Bartlett'in Druckmann da yönetmen koltuğunda olmak üzere ikinci sezona geri dönecekler. Ayrıca, Nick Offerman ve Murray Bartlett’ın rol aldığı, yürek burkan birinci sezonun üçüncü bölümü "Long, Long Time"ı yöneten Peter Hoar da geri dönecek.

The Last of Us'ın çekimleri ne zaman başlayacak?

Aralık 2023’te, Variety’nin bir etkinliğinde, dizi sorumlusu Craig Mazin, çekimlerin 12 Şubat'ta başlayacağını doğruladı. Pedro Pascal'ı ödül törenlerinin kırmızı halısında kol askısıyla görmemize rağmen, prodüksiyon tarihinde bir gecikme olmayacak gibi duruyor. 

HBO yöneticisi Casey Bloys, yakın zamanda Variety ile yaptığı bir röportajda bunu doğruladı. “Sanırım, Pascal'ın sakatlığına rağmen çekim yapmanın bir yolunu buldular.” dedi. “Prodüksiyon planının tam olarak ne olduğunu söyleyemem. Ama bu durumu dikkate aldıklarını biliyorum. Sakatlığın tam olarak ne olduğunu bilmiyorum, ama prodüksiyonun bununla başa çıkmanın bir yolunu bulduğunu biliyorum.”

The Last of Us'ın 2. Sezonu, 1. Sezondan Daha Hüzünlü ve İddialı OlacakHBO

The Last of Us'ın 2. sezonunun kadrosunda kimler var?

Booksmart filminden Kaitlyn Dever'ın, asker Abby rolüyle diziye katılacağı doğrulandı ve bu karakter, The Last of Us: Part II'de kritik bir rol oynayacak. Bu yüzden, ikinci sezonda önemli bir yer tutacağına dair spekülasyonlar var. Hollywood'daki birçok uzman, onun önümüzdeki birkaç yıl içinde büyük bir çıkış yapacağını düşünüyor ve belki de The Last of Us’ın ikinci sezonu, oyuncunun yıldızını parlatacak kıvılcım olacak.

Ayrıca, “Beef” dizisinin yükselen genç oyuncusu Mazino'nun Jesse rolüyle diziye katılacağı ve The Last of Us: Part II'de, Ellie'nin en iyi arkadaşlarından biri olan Jesse'yi canlandıracağı doğrulandı. Jesse, Seattle’a doğru intikam dolu bir seyahatte Ellie'ye ve Rosaline filminden Isabela Merced’ın hayat vereceği, Ellie’nin zor durumdaki kız arkadaşı karakterine eşlik edecek. Jesse karakterini Variety, " Ellie'ye olan bağlılığının yaşadıkları dünyanın acımasızlığıyla sınanacağı başıboş bir ruh” olarak tanımlıyor. 

Ayrıca, The Last of Us'un birinci sezonundan ana kadronun, özellikle Ramsey, Pascal, Gabriel Luna (Tommy) ve Rutina Wesley (Maria) dahil, gelecek sezonda da yer alması bekleniyor. Önemli bir başka nokta ise, Part II'den henüz seçilmemiş iki önemli karakter olması: Lev ve Yara, ilkel bir dini tarikattan kovulan genç kardeşler.

Ayrıca, The Last of Us'un birinci sezonundan ana kadronun, özellikle Ramsey, Pascal, Gabriel Luna (Tommy) ve Rutina Wesley (Maria) dahil, gelecek sezonda da yer alması bekleniyor. Part II'den henüz kadroya alınmasının kesinleşmediği iki önemli karakter daha var: ilkel bir dini tarikattan kovulan genç kardeşler, Lev ve Yara.

The Last of Us'ın 2. sezonu ne zaman yayınlanacak?

Geçen yıl mart ayında, Ramsey, Graham Norton şovunda konuşurken yaklaşık bir zaman çizelgesi sunmuştu. " Muhtemelen bu yılın sonunda, gelecek yılın başında çekeceğiz. Yani dizi muhtemelen 2024'ün sonunda veya 2025'in başında yayınlanacak." demişti. 

Öte yandan, bu baharın başında oyuncuların ve yazarların grev yapmaya başlamasıyla prodüksiyon Şubat ayına kaymak durumunda kaldı. Peki bu süreci nasıl etkiledi? Bu konuda bilinçli bir tahminde bulunabiliriz tabii, ancak bu düzeyde prodüksiyonların ne kadar sürede hazırlandığını da bilmek gerek. En erken 2025'in başı gibi bir tarih verilebilir, hatta bundan da uzun sürebilir. Ve bu durumda biraz acele etmeleri gerekebilir.  

The Last of Us'ın 2. sezonunun konusu ne olacak? 

The Last of Us'ın birinci sezonu, birkaç süsleme dışında OG video oyununun hikayesine sıkı sıkıya bağlı kaldı. Ve röportajımızda Ramsey, ikinci sezonun “büyük olasılıkla" yine oyunların hikayesini takip edeceğini öne sürdü. "Boşlukları doldurmaya pek gerek olduğunu düşünmüyorum." diye devam etti ve dört yıllık zaman atlamasının sürdürüleceğini ve ikinci sezonun Bölüm II'deki olaylarla başlayacağını öne sürdü.

Peki Bölüm II’de bizi neler bekliyor? 

Uzun lafın kısası, Joel'in Washington Kurtuluş Cephesi (WLF) asker grubunun bir üyesi olan Abby tarafından, bazı nedenlerden dolayı (daha fazla spoiler vermeyelim) dövülerek öldürülmesinin ardından, Ellie'yi Seattle'a götüren bir intikam hikayesi izleyeceğiz. Evet, bu, Ramsey'in muhtemelen ikinci sezondan itibaren serinin başrolü olacağı ve belki de geriye dönüşler dışında çok az Pascal'ın görüleceği anlamına geliyor.

The Last of Us, yaklaşık 25-30 saatlik süreye kadar çalışabilen devasa bir oyun olduğundan, (ne kadar büyük bir “Capital-G Gamer” olduğunuza bağlı olarak değişebiliyor), yaratıcılar Craig Mazin ve Druckmann'ın her şeyi nasıl tek bir sezona sığdıracağı konusunda hayranları arasında tartışmalar sürüyor. Görünüşe göre de planları tek sezona sığdırmak yönünde değil çünkü Druckmann yakın tarihli bir röportajda GQ'ya "Birden fazla sezon olabilir." dedi ve Mazin, son sayı hakkında net bir bilgi vermedi. 

Druckmann ise sözlerine şöyle devam etti: “’2. sezon için beni en çok heyecanlandıran şey, üzerine konuştuğumuz değişiklikler ve bu yeni versiyonda hikayenin nasıl hayata geçirileceği. Ve bence bu heyecan verici olacak çünkü oyundan edindiğiniz duygulara gerçekten yoğun bir şekilde farklı bir yerden değinilecek.” 

Bu içerik ilk olarak British GQ web sitesinde yayınlanmıştır.

İLGİLİ İÇERİKLER The Last of Us Pedro Pascal
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası