Timothee Chalamet Cartier
Moda

Timothée Chalamet Dune'dan İlham Alınan Cartier Kolyenin Tasarım Sürecine Dahil Oldu

Chalamet'nin 'Dune 2.Bölüm Londra galasında taktığı modüler parça 900 değerli taşıyla adeta dudak uçuklatıyor.

Timothée Chalamet'nin Cartier ile olan yakın ilişkisi, gezegendeki en yeni saat kataloğundan daha fazlasına erişebildiği anlamına geliyor. Parisli mücevher firması, aktörün kırmızı halı görünümleri için türünün tek örneği parçalar yaratmayı alışkanlık haline getirdi. Dune Part Two filminin galası için Londra'da bulunan Chalamet, Arrakis'in ruhuyla dolu olduğu kadar göz kamaştırıcı da olan özel yapım bir kolye taktı.

Chalamet'nin kolyesi -ya da Cartier'nin deyimiyle 'kreasyonu'- aktörün yaratıcı yönlendirmeleriyle tasarlandı. Sonuç, Dune'a ait o kadar çok ince göndermelerle dolu bir mücevher parçası ki, irdelediğinizde Taylor ne zaman bir şey yapsa Swiftie'lerin nasıl hissettiğini anlıyorsunuz. Chalamet'nin prömiyerde en iyi moda arkadaşı Haider Ackermann'dan eşit derecede ışıltılı özel bir görünümle eşleştirdiği kolye,  900 (!) parıldayan taşın farklı kombinasyonlarını göstermek için modüler olacak şekilde tasarlandı.

Timothée Chalamet Dune'dan İlham Alınan Cartier Kolyenin Tasarım Sürecine Dahil Oldu

Chalamet'nin Dune'dan ilham alan özel Cartier kolyesi, dönen modüllere yerleştirilmiş 900 değerli taş içeriyor. Fotoğraf: Cartier

Dönen parçaların turuncu, sarı ve kahverengi elmasların geçit töreni, Arrakis'in çöl arazisine bir nevi saygı duruşu niteliğinde. Ancak Cartier burada sadece renkleri dikkate almamış. Bu çok kolaya kaçmak olurdu. Marka ayrıca ters çevrilmiş elmaslar yerleştirerek Dune gezegeninin engebeli topografyasını taklit eden dikenli bir doku yarattı. Bu kumlu taşların arka yüzünde, Chalamet'nin filmdeki Fremen kabilesinin gözlerini çağrıştırmak için mavi safir ve spinellerin bir kombinasyonu yer alıyor. (Dune bilgi notu: Şok edici mavilikteki gözleri "baharat" almanın bir yan etkisidir.) Cartier'nin basın bülteninde bundan bahsedilmese de, kolyenin tüp şeklindeki tasarımı bana Arrakis'in yüzeyinin altında yuvalanan dev kum solucanlarını hatırlatmıyor değil.

Timothée Chalamet Dune'dan İlham Alınan Cartier Kolyenin Tasarım Sürecine Dahil Oldu

Julian Ungano - Cartier

Chalamet: "Cartier kreasyonları önemli anlar için her zaman ilk tercihim olmuştur ve bu projede işbirliği yapmak benim için bunu daha da pekiştirdi" dedi. "Sanırım Marie-Laure [Cartier'nin mücevher ve saat yapımından sorumlu kreatif direktörü Cérède] ve ben Dune'un çölünü ve sert güzelliğini Cartier tarzında çağrıştırmanın bir yolunu bulduk; birlikte ilk işbirliğimizin tatlı renkli büyüsünün harika bir karşıtı." diye ekledi. 

İlk işbirliği, Cartier'nin Chalamet'nin Wonka filminin galası için yaptığı bir başka özel tasarımdı. Bu bire bir mücevher projeleri, Chalamet'nin Cartier ile ortaklığı sayesinde elde ettiği pek çok avantajdan sadece biri. Aktör, yıldızlığının ilk birkaç yılında büyük ölçüde saat kullanmazken, son zamanlarda Cartier'nin güçlü saat kataloğunu denemeye başladı. Cartier'nin Panthére'i ile bir aşk ilişkisi olarak başladı, ancak son zamanlarda Chalamet mücevher setli bir Crash ve markanın uzun ve zarif Cintrée'si ile farklı yönlerde ilerledi. Ancak Cartier kreasyonları söz konusu olduğunda, yeni filminize saygı duruşunda bulunan ısmarlama 900 mücevherli bir kolyeyi yenmek zor.

BU İÇERİK GQ US WEB SİTESİNDE YAYINLANMIŞTIR.

İZLE
GQ Sonbahar 2022: Metin Akdülger
İLGİLİ İÇERİKLER Timothee Chalamet Cartier
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası