Seden Mestan

Seden Mestan
Popüler

Yaşlanma Sanatı: İyi Yaş Alan Rock Star’lar

Rock ‘n’ Roll hayatı herkese adil davranmıyor; bazılarını erken yaşta tüketirken bazılarının da karizmasına karizma katıyor. Birazdan bahsedeceğimiz rock star’lar ikinci kategoriye dahil. Hayatları turne ile stüdyo arasında mekik dokuyarak geçse de kendine iyi bakmayı bilen bu ünlü müzisyenler beyazlayan saçlarına ve kırışıklıkların doldurduğu yüzlerine rağmen dinç görünüşleriyle bizleri bir kez daha kendilerine hayran bırakıyorlar. Ölümsüzlüğün sırrını bulmuş olabilirler mi dersiniz?
Yazı Seden Mestan
Seden Mestan
Teknoloji

Kaset Tutkunları İçin Gelsin: Elbow Cassette Player

Teknolojinin ne kadar ilerlediğini anlamak için müzik dinleme alışkanlıklarımızın geçirdiği dönüşüme bakmak yeterli. Bir dönem ortalığı kasıp kavuran CD’ler, sadece 10 yıl önce popülerliğinin zirvesinde olan MP3 çalarlar çoktan tarihe karıştı bile. Hal böyleyken, kasetler sanki taş devrine ait bir teknolojiymiş gibi geliyor insana.
Yazı Seden Mestan
Seden Mestan
Popüler

Rolü İçin Fiziksel Görünüşünü Değiştiren Aktörler

Makyaj ya da özel efekt değil, bildiğiniz alın teri! Sinema tarihi, rolleri için tüm yakışıklılıklarını bir kenara bırakıp kilo alıp vermekten, yeri geldiğinde vücudunu deforme etmekten kaçınmayan aktörleri asla unutmayacak. Christian Bale’den Robert De Niro’ya, başarılı oyunculukları kadar özverili performanslarıyla da izleyicinin aklında yer edinen aktörlerin bu zorlu yolculuklarını sizin için derledik. Müzikten diziye, sanattan popüler kültüre, daha fazla habere 'dadanmak' için tıklayın.
Yazı Seden Mestan
Seden Mestan
Popüler

Yeni Korsanla Tanışın: Paul McCartney

“Paul McCartney mi? Korsan mı?” diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Şaşırmakta haklısınız; The Beatles’ın bu efsanevi üyesini müzik tarihine geçen şarkılarıyla anmaya alışığız neticede. Kendisini Jack Sparrow ve tayfasının yanında görmeye hiçbirimiz hazır değildik.
Yazı Seden Mestan
Seden Mestan
Popüler

10 Rolle Javier Bardem

Penelope Cruz’un ona gönlünü kaptırmasına şaşırmamak lazım! Vizyondaki son filmi The Last Face ile kendisine duyduğumuz hayranlığı iyice pekiştiren Javier Bardem, kimselere benzemeyen karizması ve tüm rolleri alt eden yeteneğiyle çağımızın şahsına münhasır aktörleri arasında. Kılıktan kılığa bürünerek en zorlu rolleri bile zahmetsizce üzerine geçiren bu ünlü olan aktöre, filmografisinden 10 film eşliğinde minik bir saygı duruşunda bulunmaya davet ediyoruz sizi.
Yazı Seden Mestan
Seden Mestan
Teknoloji

Geleceğin Teknolojisi İle Tanışın: Amazon Echo Show

Bizlere adeta Jetgiller’den çıkma bir deneyim yaşatan Amazon Echo ya da nam-ı diğer Alexa, bundan böyle artık bir ekran üzerinden bize sesleniyor.
Yazı Seden Mestan
Seden Mestan
Popüler

Yeni Takıntımız: American Gods

Fantastik edebiyat severlerin merakla beklediği an geldi sonunda: Neil Gaiman’ın çok sevilen romanı American Gods sonunda dizi uyarlamasıyla ekranlardaki yerini aldı!
Yazı Seden Mestan
Seden Mestan
Travel

Haftasonu Kaçamağı: Yurtdışında Kayak Keyfi

Kayak tatilinde oteller yerine şaleleri tercih edenlerle, geçmişi yüzyıllara dayanan köy kulübelerinden, modern çizgilerle tamamen fütüristik bir şekilde kurgulanan evlere; kayak tatilini sıra dışı bir deneyime dönüştüren şaleleri keşfetmek için güneyden kuzeye bembeyaz bir Avrupa turuna çıkıyoruz!
Yazı Seden Mestan
Seden Mestan
Travel

Haftasonu Kaçamağı: Dağ Otelleri

Evet, Uludağ otelleri, Türkiye’yi kış tatili konseptiyle tanıtmış olabilir ama bu sezonda rotamızı kayak ve snowboard’un son yıllarda yükselen adreslerine çeviriyoruz.
Yazı Seden Mestan
Seden Mestan
Hayat Rehberi

Süha Derbent: Yedi Büyük Kediyi Çeken Fotoğrafçı

O oyunu büyük oynuyor ve Afrika’yı boydan boya kat ediyor.
Yazı Seden MestanFotoğraf Dinçer Dinç
İleri