10 Adımda Daha İyi Bir Duş Deneyimi
Bakım

10 Adımda Daha İyi Bir Duş Deneyimi

Uzun ve sıcak duşların saçınız ve cildinize iyi gelmediğini biliyor muydunuz? Ya da her gün bacaklarınızı yıkamanın iyi bir öneri olduğunun? Duş zamanını daha efektif geçirip, günlük bakım alışkanlığınızdan efektif sonuç alabilirsiniz. Daha güçlü, daha yumuşak saçlar, sağlam bir saç derisi, nemli ve temiz bir cilt için duş rutininizde bilmeniz gereken 10 şeyi sizin için listeledik.

Şu ana kadar nasıl duş almanız gerektiğini çoktan çözdüğünüzü düşünüyoruz, 10.000 ovuşturma hamlesini duymuş ya da şampuan şişesinin yönergelerini defalarca okumuş olabilirsiniz. Roger Federer forehand’ini geliştirmek için bir koçtan yardım alıyorsa siz de daha iyi bir duş için tavsiyelerimizi inceleyebilirsiniz. Örneğin: Uzun ve sıcak duşların saçınız ve cildinize iyi gelmediğini biliyor muydunuz? 

Size uzun, sıcak ve rahatlatıcı duşların yasak olduğunu söylemeyeceğim. Asla. Ancak bununla birlikte, sorumluluk sahibi bir birey olarak en azından sağlıklı, nemli bir cilt ve saç için duşlarınızı daha kısa ve daha az sıcak tutabileceğinizi söyleyeceğim. Üstelik duş rutininizi değiştirmek için yapabileceğiniz tek şey bu da değil.

Günlük durulamayı (ve duş sonrası bakımı) optimize etmenin en iyi yollarını saç markası MDhair'in Tıbbi Direktörü ve dermatolog Dr. Yoram Harth ile konuştuk. Daha güçlü, daha yumuşak saçlar, sağlam bir saç derisi, nemli ve temiz bir cilt için duş rutininizde bilmeniz gereken 10 şeyi sizin için listeledik.

 

İZLE
Burak Deniz'in Tamamen Elektrikli BMW iX İle Doğada Sürüş Keyfi
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası