Vücut Tıraşı için GQ Rehberi
Bakım

Vücut Tıraşı için GQ Rehberi

Vücut tıraşı 101 rehberliğinde tıraştan, düzeltmeden ya da ağda yapmadan önce iyi düşünmenizi isteriz. Sırt, göğüs, omuz, genital bölge, bacak derken tüm vücut tıraşını detaylarıyla anlatıyoruz.

Steve Carrell/ 40 Year Old Virgin - YouTube

Öncelikle vücut bakımı tamamen bir tercih meselesidir. Bunu yapmanın tek bir doğru yolu yok ve mevsimden mevsime ve vücudunuzun bir bölümünden diğerine değişkenlik gösterebilir. Göğüs kıllarınızdan memnun olabilirsiniz ancak sırt kıllarınızı istemiyor olabilirsiniz. Özel bölgenizdeki tüyler hoşunuza gidebilir ancak bir kısmını tıraş etmek istiyor olabilirsiniz. Ya da bacaklarında hiç kıl istemeyen bir bisikletçi olabilirsiniz. Kısacası her şey mümkün. 

Ancak istediğiniz görüntüye karar verdikten sonra, konu tüy alma olduğunda her bir vücut bölümünü tıraş etmenin aslında “daha ​​doğru” bir yolu var. Biri için güvenli olan, diğeri için zor olabilir. Tıraş olmadan, düzeltmeden ya da ağda yapmadan önce iyi düşünün ve daha fazlası için okumaya devam edin.

 

Genel Vücut Bakım İpuçları

 

Şimdi, vücudunuzun belirli bölgelerini nasıl daha kolay tıraş edebileceğinize gelelim:

Göğüs Kılları En İyi Nasıl Tıraş Edilir?

 

Omuz Kılları Nasıl Tıraş Edilir?

Omuz kıllarınızı tamamen almak istiyorsanız tıraş bıçağı kullanmak yerine vücut düzeltici kullanın.  Omuzlarınız tüm günü gömleğinizin altında geçirdiği için terlemeye çok müsait ve asla nefes alamadıklarından daha hassas. Bu nedenle, tüyleri derinin üzerinde kesmekten ve tıraş makinesinin sebep olabileceği sorunlardan kaçınmak isteyeceksiniz.

Düzelticiyi en düşük ayarına getirin ve bu şekilde çalışın. (Tıraş olurken uyguladığınız yöntemin tam tersinden bahsediyoruz. Cildin yüzetini tahriş etmeyeceğiniz için batık kıl riski olmayacaktır.) Hepsini kesin ve işlemi birkaç günde veya haftada bir tekrarlayın. 

 

Boyun Kılları Nasıl Temizlenir?

 

Sırt Kılları Nasıl Tıraş Edilir?

 

Poponuzu Tıraş Etmeyin

 

Özel Bölge Nasıl Tıraş Edilir?

 

Kol ve Bacak Kılları Nasıl Tıraş Edilir?

Kollar ve bacaklardaki cilt, vücudunuzun geri kalanı kadar hassas değildir. Tüyler de genellikle oldukça incedir. Bu nedenle, bir düzeltici, tıraş bıçağı, tüy dökücü krem ​​ve hatta ağda ile istediğiniz gibi ilerleyebilirsiniz.

 

Koltukaltı Kıllarını Düzeltmenin Basit Kuralı

Koltuk altlarınızı düzeltirken genel kural, kollarınızı başınızın üzerine kaldırmak ve ardından kanat gibi yana doğru açmaktır. Ardından gördüğünüz o kıl tutamını elektrikli bir düzeltme makinesiyle tıraş edin.

 

GQ

Tüm önerileri dermotolojik olarak bir problem oluşturmayacağından emin olduktan sonra değerlendirin!

İZLE
#SeninİçinTıraşınKonuşsun
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası