14. Bodrum Festivali
DAHASI+

14. Bodrum Festivali

Doğuş grubunun kurucu desteğiyle 4-8 Ağustos arası gerçekleşmekte olan 14. Bodrum Festivali'nde kesintisiz bir müzik şöleni yaşanmaya devam ediyor.

Festivalin ikinci akşamında, dünyanın dört bir yanında verdiği konserleriyle herkesi büyüleyen ünlü piyanist Fazıl Say, yaklaşık 5 bin müzik severle buluşmuştu. Ünlü besteci Atatürk'e ithaf ettiği Yürüyen Köşk adlı yapıtıyla köşkün değerli hikayesini paylaşarak seyircilere duygu dolu dakikalar yaşatmıştı.

18-08/06/screen-shot-2018-08-06-at-173709.png

Hala devam etmekte olan festivalin 3. günü, 6 Ağustos'ta, Gümüşlük Festivali Akademisinden genç yetenekler, Saffet Emre Tonguç,   Erman Türkili & Çağ Erçay & İbrahim Yazıcı festivalde sahne alacak. Akşama L’arpeggiata & Christina Pluhar & Avi Avital Mediterraneo “İtalya, İspanya, Yunanistan, Makedonya ve Türkiye Kıyılarından Müzik” gösterisi ile devam ettikten sonra gece, Ece Dağıstan ve Güvenç Dağüstün "Güz Şarkıları" gösterisiyle son verecek. Sinema tutkunları için İngiltere Benim adli sinema izlenmeye hazır olacaktır.

7 Ağustos'ta kaçıranlar için Saffet Emre Tonguç tekrar sahne alacak. Ardindan Dorukhan Doruk & Gülru Ensari gün batımı konserinde seyircileriyle buluşacak. “Ay Işığında Binbir Gece Masalları” Ludwıg Orkestrası & Arıel Zuckermann & Alına Pogostkına akşam konseriyle gece son verecek. Sinema sevenler için En Karanlik Saat adlı film izleyicilerle bulusacak.

Festivalin son günü 8 Ağustos'ta Veriko Çumburidze & Camille Thomas & Gülru Ensari, Yolda projesiyle Gülsin Onay & Murathan Özbek ve Víkingur Ólafsson ile Philip Glass Gecesi son bir kez bodrum seyircileriyle buluşmak üzere sahne alacak sanatçılar... Geceyi bir sinema ile sonlandırmak isteyenler için Güz Sonati adlı film seyircileri bekliyor olacak. Festival boyu sanat severler için Ara Güler ve Sanata Bi Yer adli sergiler ziyarete acik olacak.

İLGİLİ İÇERİKLER bodrum müzik festivali
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası