Gerçekçi Dövmelerin Sanatçısı Berkay Yazıcı
DAHASI+

Gerçekçi Dövmelerin Sanatçısı Berkay Yazıcı

American Traditional, Micro Realism Pet Portrait, Black and Grey Portrait, Watercolor gibi birçok stilden sonra Berkay'ın yeni alanı New Traditional dövmeler olacak. Tüm bu stillere geçmeden, dövme konusunda çok temel endişeleriniz varsa, onları da Berkay ile konuşuyoruz.

Berkay Yazıcı 32 yaşında İstanbul’lu bir dövme sanatçısı.

2009 yılından beri İstanbul’da dövme yapıyor.

American Traditional, Micro Realism Pet Portrait, Black and Grey Portrait, Watercolor gibi birçok stillerinde dövme yaptı. Bugünlerdeyse en ses getiren çalışmaları gerçekçi portre uygulamaları. 

2018 yılından bu yana giderek popülerleşen ve daha önce hiç dövmesi olmayanların bile dövme yaptırmaya sıcak bakmasına vesile olan evcil hayvan dostlarımızın portrelerinin Türkiye’deki en popüler uygulayıcılarından biri. 

Ancak Berkay Yazıcı’nın gerçekçi portre çalışmaları bunlarla sınırlı değil. Son günlerde siyah beyaz portre fotoğrafların etrafına bezediği floral tasarımlarla gündemde.

Anne, baba ya da bir aile büyüğünün fotoğraflarını bedenlerine işleterek onları onurlandırmak isteyenlere Berkay Yazıcı destek vermiş oluyor. Özellikle sanatçının portreler etrafındaki çiçek kullanımı, bedenlerinin bir bölümünü adeta anıta dönüştürüyor.

2023 yılında kariyerine New York’ta devam etmeyi planlayan sanatçı, Türkiye’deki son günlerini realistik anı portrelerine ağırlık vererek tamamlayacağını duyurdu. Berkay Yazıcı, oradaki kariyerini ise bugüne kadar uyguladığı tüm stillerin teknik bilgisini bir araya getirerek gerçekleştirdiği New Traditional stilinin üzerine kurmayı planlıyor.

 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası