erkek için vanilyalı parfümler Tallulah Martin-Gevolde
Bakım

Erkekler İçin En İyi Vanilyalı Parfümler

Kolektif hayal gücünde genellikle kadınsı kokularla ilişkilendirilen vanilya, erkeklerin erişebileceği bileşimlerde de kendine yer buluyor. İşte en iyi vanilya esintili erkek kokuları.

Vanilya kokularının size göre olmadığını düşünüyorsanız, önyargılarınızı unutun. İtiraf etmeliyim ki yakın zamana kadar ben de sizin gibiydim ve vanilyayı benim zevkime göre fazla tatlı ve kadınsı kokularla özdeşleştiriyordum. Muhtemelen aklımda vanilyanın güçlü çiçek notaları veya bol miktarda hindistan cevizi ile birleştirildiği parfümler vardı. İçgüdüsel olarak aklıma monoi veya kesinlikle kadınsı vücut kremleri ve yağları geliyordu. Daha sonra, bu sonbaharda ilk vanilyalı eau de parfümünü piyasaya süren genç marka Matière Première'in yaratıcısı Aurélien Guichard ile konuşma fırsatı buldum.

Burun, son dayanılmaz kokusunu geliştirirken iki tuzaktan kaçınmaya çalıştığını doğruladı. Birincisi, benim öngördüğüm: çok pudramsı ve kadınsı bir vanilya yaratmak, ki bu bence zamana tamamen ayak uyduramaz. İkincisi, vanilyanın aromasını ve gurme karakterini kopyalamamak, bu da mutfakta olduğu izlenimini verebilir. Vanilla Powder ile karanlık, sıcak, rahatlatıcı ve şehvetli sofistike bir eau de parfum yaratmayı başardı. Vanilyaya bir doz modernlik katan tek kişi o değil: işte size güçlü konsantrasyonlarda veya daha dağınık notalara sahip ve kış için mükemmel olan birkaç vanilya kokusu.

Erkekler için en iyi vanilya kokuları

  • Farklı bir vanilya kullanımı: Tobacco Vanille, Tom Ford

  • En patlayıcı vanilya kokusu: Vanilla Powder, Matière Première

  • Sabah kokusu: Coffee Break, Maison Margiela

  • En meyveli vanilya kokusu: Hundred Silent Ways X, Nishane

  • En gurme vanilya kokusu: Vanille Leather, BDK

  • En büyüleyici vanilya kokusu: Gentle Fluidity Gold Edition, Maison Francis Kurkdjian

  • En şehvetli vanilya kokusu: Dirty Vanilla, Heretic

BU İÇERİK İLK OLARAK GQ FRANCE WEB SİTESİNDE YAYINLANMIŞTIR.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası