Erkekler İçin En İyi Deri Leather Parfümler
Bakım

Daha Sofistike Bir Hava İçin En İyi Deri Kokulu Erkek Parfümleri

Deri esansı özellikle gece kullanmanız için mükemmel bir aroma. En iyi erkek parfümleri kategorisinde maskülen bir kategori daha açıyoruz ve erkekler için en iyi ve etkileyici deri esanslı kokuları listeliyoruz.

Nadiren düz bir deri kokusu görürsünüz. Aksine, paçuli, bergamot ve oud gibi diğer erkek parfümü bileşenleri, bütün bir karışımın yalnızca bir öğesi. Bu, deri notalarının ayırt edici olmadığı anlamına gelmez. Ham maddelerden damıtılamasa da, sentetik ve/veya karıştırılmış ve eşleştirilmiş deri hala dünyadaki birçok parfümcünün tercih ettiği bir nota.

Tahmin edebileceğiniz gibi, deri kokusu odaklı parfümler erkeksi ve güçlü olanla ilişkilendirilir, ancak aynı zamanda zamansızlık ve bilgelik notası da sunarlar. Piyasada bulabileceğiniz en iyi deri esanslı erkek parfümlerini listelemeden önce biraz daha bilgi edinelim.

Deri parfümü nasıl kokar?

Genellikle ham maddelerden elde edilen notalar olan tonka fasulyesi veya vetiverin aksine, bir deri kokusu, özünü bir chesterfield kalıntısından alamaz. Yine de deri, kendine özgü, erkeksi ve lüks bir kokuya sahip olduğundan, en iyi parfümörlerin sentetik olarak ya da diğer notaları karıştırıp eşleştirerek taklit etmeye çalıştıkları koku dünyasının temel dayanaklarından biri.

Günümüzde, derinin zamansız sofistikeliği diğer notalarla dengelenme eğiliminde (bkz: Acqua Di Parma örneğinde narenciye; Tom Ford’da ise kakule ve yasemin). Çünkü tek başına, fazla eski zamanlara ait bir dokunuş gibi gelme riski taşır. Bunun yerine, temel nota olarak, klasik gece kıyafetlerine en uygun, özellikle zengin kokulara katkıda bulunur. Burada, burun üzerinde dengeyi doğru kuran parfümörleri vurguluyoruz.

BU İÇERİK İLK OLARAK BRITISH GQ WEB SİTESİNDE YAYINLANMIŞTIR.

İZLE
"Misyonumuz 100 yıl öncesinin parfümünü yaratmak"
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası