Amerikalı Basketbolcu Jordan Poole Dockers’ın Yeni Global Elçisi
GQ Tanıtım

Amerikalı Basketbolcu Jordan Poole Dockers’ın Yeni Global Elçisi

California Cool tarzıyla tanınan Dockers®, yeni global elçisi ve basketbolun yükselen yıldızı Jordan Poole ile sezonun enerjisini yansıtıyor.

Dockers® profesyonel basketbolcu Jordan Poole ile iş birliğini duyurdu. Maud Le Car, Joan Duru, Matthias Dandois, Danny Leon ve Izaïdy Cabral De Pina’dan sonra #DockersCrew ekibi uluslararası bir basketbolcunun katılmasıyla genişliyor. 1986 yılında San Francisco’da kurulduğundan bu yana Kaliforniya’dan ilham alan ‘casual’ giyimin popüler markası Dockers® ve Poole zamansız stiller ve hayatı doyasıya yaşama konusunda aynı tutkuyu paylaşıyor.

Jorden Peele Dockers

Kaliforniya’da doğan Dockers® insanların ofiste ve sosyal hayatlarında giyinme biçimlerinde devrim yaratan ‘casual’ tarzın tanımlanmasına yardımcı oldu. Daima konfordan ödün vermeyen şık parçalar sunmayı felsefe edinen Dockers®, rahat ve estetiği tümüyle benimseyerek ‘California cool’ stiliyle eş anlamlı hale geldi.

Jorden Peele Dockers

Milwaukee’de büyüyen Jordan Poole da çocukluğundan beri bu estetiğe hayran. Arkadaşları Doğu Kıyısı’nın daha klasik, kolejli görünümlerini tercih ederken Jordan’ın gözü Batı Kıyısı’nın tarzındaydı. Jordan, ergenlik yıllarındaki stili hakkında şunları söylüyor: “Birlikte büyüdüğüm arkadaşlarıma sorsanız ‘sanki Kaliforniyalı gibi giyiniyor, içinde tam bir Kaliforniya çocuğu var’ diyeceklerdir. O zamanlar anlamıyordum ama buraya geldiğimde haklı olduklarını gördüm.” Her zaman sörfçülerin, patencilerin ve sahilde yaşayanların rahat Kaliforniya stillerini tercih eden Jordan, “Kaliforniya’nın ve Batı Kıyısının kendi tarzı olması harika. Milwaukee soğuktur, kat kat giyinmek gerekir. Burada ise bir kapüşonlu sweatshirt, bir eşofman altı veya şort giyip dışarı çıkmaya hazırsın” diye ekliyor.  

Basketbol kortlarının yükselen yıldızı Jordan duruşu ve giyimi ile Dockers® enerjisini yansıtıyor. Kendini sakin ve anda kalıp hayatın tadını çıkarmaya çalışan kreatif bir insan olarak tanımlayan Jordan söz konusu tarzı olduğunda daima gösterişli değil kaliteli stilleri tercih ediyor.

“Jordan’ın Dockers® giydiğini görmek çok doğal geliyor,” diyen Dockers® CEO’su Santiago Cucci sözlerine şöyle devam ediyor: “Markamızın özgünlüğünü hissettiren zahmetsiz bir Batı Kıyısı görünümü var. Ekibimize katıldığı için çok mutluyuz.”

dockers

Bu özgünlük, Dockers® ile Jordan’ın mükemmel iş birliğine de yansıyor. Dockers® daima insanların kendilerini iyi hissetmesini ve kimliklerine sadık kalmasını sağlayan stiller yaratmayı taahhüt ediyor. Jordan da görünümlerini oluştururken bu değerlere önem veriyor. Jordan uzun zamandır Dockers® hayranı olmasına rağmen şimdi markanın yüzlerinden biri olarak tarzını Dockers® stilleri aracılığıyla ifade edeceği için heyecanlı olduğunu söylüyor.

“Kelimenin tam anlamıyla bir Dockers® hayranıyım,” diyor Jordan. “Hepsi benim tarzım. Flanel gömleklerin hissini çok beğeniyorum. Ceketler de üstlerle gerçekten iyi duruyor. Pantolonlara gelince fitilli kadifeleri ve renk seçeneklerini sevdim. Hiçbir şey fazla çılgın değil. Her şey dozunda ama dikkat çekiyor.”

Dockers® ürünleri ve mağazaları hakkında daha detaylı bilgi için www.dockers.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 dockers

Jordan Poole keskin atışları ve parlak özgüveniyle NBA’nın yükselen yıldızları arasında sayılıyor. Milwaukee, Wisconsin’de doğup büyüyen Poole’un basketbol tutkusu çocuk yaşlarda başladı. 2016 yılında lise üçüncü sınıftayken All-Wisconsin birinci takımına, 2017’de lise sondayken 2017 Dick’in Ulusal Lise Şampiyonası takımına seçildi. Michigan’da geçirdiği iki yılda Big 10 Conference Şampiyonluğu yaşadı ve 2017-2018 sezonunda takımını ilk 16 arasına taşıdı. Üniversite yıllarında oynamaya devam eden Poole 2019 NBA Draftında Golden State Warriors tarafından genel klasmanda 28. sırada seçildi. Takımının aktif oyuncuları arasında yer alan ve halen maç başına 17.5 sayı, 3.2 ribaund ve 3.5 asist ortalamasıyla oynayan Poole ile Warriors bu sezon NBA Şampiyonu oldu.

Jordan Poole Dockers

İZLE
Balat'ta bir kahve atölyesi
İLGİLİ İÇERİKLER dockers Jordan Poole
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası