Lomographic hayat Türkiye’de
Güncel (Eski)

Lomographic hayat Türkiye’de

Analog fotoğraf dünyasının artan nüfusunun sonunda Türkiye'de de bir evi var. İlk Lomography Gallery Store Galata’da açılıyor.

Diana F+, LC- A, Horizon, Fisheye ve diğerleri… Bu isimler bir kimya formülünün parçaları ya da bilinmedik gezegenlerin adları değil. Analog fotoğraf meraklılarının jargonu. Bugüne kadar sadece Lomography’nin web sitesnden alışveriş yapıp, günlerce yeni oyuncaklarını kargoda bekleyenler için iyi haberler var. Artık istediğiniz  tüm Lomo fotoğraf makineleri, filmler ve aksesuarlara ulaşmak daha kolay olacak.

Türkiye’deki ilk Lomography Gallery Store 29 Mart akşamı tüm analog fotoğraf tutkunlarıyla beraber yapılacak partiyle Galata’da açılıyor. Lomography Galata’da dünyanın tüm diğer ülkelerinde bulunan Lomography mağazalarında olduğu gibi bir Lomo Duvarı olacak. Burada o şehirle özdeşleşen ve tamamen kullanıcılar tarafından çekilmiş fotoğraflar yer alacak. Bu konuda geçtiğimiz günlerde açılan yarışmaya katılanların gönderdiği fotoğraflar da Lomo Duvarı'nda açılış günü sergilenecek. Lomography Galata sadece bir mağaza değil. Belirli aralıklarla atölyeler, yarışmalar, film geceleri düzenlemeyi planlıyorlar. 

Bütün bu olup bitenleri yakından takip etmek, Lomography hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz Lomography Türkiye’yi ziyaret edebilirsiniz.

İZLE
Burak Deniz'in Tamamen Elektrikli BMW iX İle Doğada Sürüş Keyfi
İLGİLİ İÇERİKLER lomography fotoğraf
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası