Lomographic hayat Türkiye’de

Analog fotoğraf dünyasının artan nüfusunun sonunda Türkiye'de de bir evi var. İlk Lomography Gallery Store Galata’da açılıyor.

26 Mart 2012

Lomographic hayat Türkiye’de

Diana F+, LC- A, Horizon, Fisheye ve diğerleri… Bu isimler bir kimya formülünün parçaları ya da bilinmedik gezegenlerin adları değil. Analog fotoğraf meraklılarının jargonu. Bugüne kadar sadece Lomography’nin web sitesnden alışveriş yapıp, günlerce yeni oyuncaklarını kargoda bekleyenler için iyi haberler var. Artık istediğiniz  tüm Lomo fotoğraf makineleri, filmler ve aksesuarlara ulaşmak daha kolay olacak.

Türkiye’deki ilk Lomography Gallery Store 29 Mart akşamı tüm analog fotoğraf tutkunlarıyla beraber yapılacak partiyle Galata’da açılıyor. Lomography Galata’da dünyanın tüm diğer ülkelerinde bulunan Lomography mağazalarında olduğu gibi bir Lomo Duvarı olacak. Burada o şehirle özdeşleşen ve tamamen kullanıcılar tarafından çekilmiş fotoğraflar yer alacak. Bu konuda geçtiğimiz günlerde açılan yarışmaya katılanların gönderdiği fotoğraflar da Lomo Duvarı'nda açılış günü sergilenecek. Lomography Galata sadece bir mağaza değil. Belirli aralıklarla atölyeler, yarışmalar, film geceleri düzenlemeyi planlıyorlar. 

Bütün bu olup bitenleri yakından takip etmek, Lomography hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz Lomography Türkiye’yi ziyaret edebilirsiniz.


Her Bahar Aşık Olma Sorunsalı

HAYAT REHBERİ | Her Bahar Aşık Olma Sorunsalı

Cool Bir Tavrın Anatomisi: Steve McQueen

ARGÜMAN | Cool Bir Tavrın Anatomisi: Steve McQueen

Hanedanlığın duru güzeli: Kendall Jenner

RÖPORTAJ | Hanedanlığın duru güzeli: Kendall Jenner

İkon: Michael Schumacher

RÖPORTAJ | İkon: Michael Schumacher

Katheryn Winnick: En Güzel Viking

| Katheryn Winnick: En Güzel Viking

Daha Fazla Göster