Elon Musk $43 Milyar'a Twitter'a Talip
Güncel

Elon Musk $43 Milyar'a Twitter'a Talip

Yakın zamanda sosyal medya devinin yüzde 9 hissesini satın alan Tesla patronu Elon Musk, 30 milyar Sterlin / 43 Milyar Dolar değerinde bir teklifle Twitter'ın tamamını satın almak istiyor.

Dikkat çekici elektrikli araçların ve pek çok "meme'in" kahramanı Elon Musk, raporlara göre Twitter'ı 30 milyar sterline satın almayı teklif etti.

Her zaman çevrimiçi olan Tesla kurucusu, bu ayın başlarında şirkette yüzde 9 hisse satın aldığında dikkat kesildi ve bu, Twitter'ın hisse senedi fiyatını artıran bir aksiyondu. Platform, Musk'ın yönetim kuruluna atanacağını, ancak bunun birkaç gün sonrasında geri adım atılacağını duyurdu.

Musk'ın teklifi, bu yazının yazıldığı sırada Twitter hisselerini ön alım satımlarda yaklaşık yüzde 13 artışa sebep oldu.

Musk, Twitter Yönetim Kurulu Başkanı Bret Taylor'a gönderdiği bir mektupta, "Twitter'a dünyanın her yerinde ifade özgürlüğü platformu olma potansiyeline inandığım için yatırım yaptım ve ifade özgürlüğünün işleyen bir demokrasi için toplumsal bir zorunluluk olduğuna inanıyorum" dedi.

“Yatırımımı yaptığımdan beri, şirketin mevcut haliyle ne gelişeceğini bu toplumsal zorunluluğa  ne de hizmet edeceğini şimdi anlıyorum. Twitter'ın özel bir şirket olarak dönüştürülmesi gerekiyor."

"Teklifim en iyi ve son teklifim ve kabul edilmezse hissedar olarak konumumu yeniden gözden geçirmem gerekecek."

Geçen hafta yaptığı ilk yatırımdan bu yana, elli bin dolarlık bir evde yaşadığını iddia eden dünyanın en zengin adamı olan Musk, düzenli olarak tweet attı, endişeli büyük, etkin olmayan Twitter hesapları arasında dengeyi gördü ve halkı davet etti. Platformun bir düzenleme düğmesi uygulaması gerekip gerekmediğine oy verin ve ifade özgürlüğünün durumu üzerine kafa yorun dedi. 

Belki de şimdi, Musk, Twitter'ın iyi niyetiyle, sonunda hayatı boyunca hayalini kurduğu Berghain'e girme hayalini de gerçekleştirebilecek.

British GQ

 

İLGİLİ İÇERİKLER elon musk twitter Tesla
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası