Elon Musk'tan Twitter Çalışanlarına Ültimatom Gibi Mesaj
Güncel

Elon Musk'tan Twitter Çalışanlarına Ültimatom Gibi Mesaj

Twitter çalışanları, yeni patronlarından tüm haftalarını çalışarak geçirmekle işten atılmak arasında seçim yapmalarını isteyen bir e-posta daha aldı. Gelecekleri hakkında karar vermek için kısıtlı zamanları var.

Haftada 84 saat çalışmakla işinizi kaybetmek arasında seçim yapmak zor. Her iki durumda da, kayıp büyük! Ama Elon Musk için işler böyle yürüyor. 16 Kasım Çarşamba günü, yeni Twitter patronu çalışanlarına bir ültimatom verdi: ya platform vizyonuna tüm kalbinizle bağlı kalın ya da işlerini hemen bırakın. Çalışanlar işlerini sürdürmek (ve özel hayatlarına büyük bir mola vermek) istiyorlarsa bu Perşembe günü New York saati ile 17:00'ye kadar bir taahhüt imzalamaları gerekiyor. İmzalamayanların iş akdi feshedilecek ve üç aylık ödeme ile ayrılacak. Tüm çalışanların, e-posta içindeki bir bağlantı aracılığıyla sunulan "evet" kutusunu işaretleyerek bu yeni çalışma vizyonuna katılmaları isteniyor. Platformun yeni hissedarı dahili bir e-postada, "Devrim niteliğinde bir Twitter 2.0 oluşturmak ve giderek daha rekabetçi hale gelen bir dünyada başarılı olmak için her şeyi sonuna kadar kullanmamız gerekecek" diye yazdı. "Bu, yüksek yoğunlukta uzun saatler çalışmak anlamına gelir. Yalnızca olağanüstü bir performans geçerli olacaktır." diye ekledi.

Elon Musk, Tesla ve SpaceX için yaptığına benzer bir yaklaşımı Twitter için kullanıyor gibi görünüyor. Aslında, platformun satın alınmasından sadece bir hafta sonra platform çalışanlarının %50'sini işten çıkarmadan önce Twitter çalışanlarını değerlendirmesine yardımcı olması için amiral gemisi Tesla'dan mühendisler getirdi. Şirketin üst düzey yöneticilerini ekarte ettikten sonra, Elon Musk artık tek başına -ya da neredeyse tek başına- , sosyal ağın başında ve tehditler ve ani kararlarla endişeli bir ortam yaratmaktan çekinmiyor. Yeni Twitter patronunun yaklaşımını sorguladığı veya eleştirdiği için Pazartesi gününden bu yana birkaç mühendis kovuldu.

GQ France

İLGİLİ İÇERİKLER twitter elon musk
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası