Jeff Bezos: Gerçek Bir Uzay Kovboyu

Jeff Bezos sahibi olduğu uzay araştırmaları şirketi Blue Origin'in geliştirdiği roketle uzay yolculuğunu gerçekleştirdi. Detaylar ve meme'ler ortalığı inletirken Bezos'un tulumunu tamamladığı kovboy detaylarına değinebilir miyiz?

21 Temmuz 2021

Jeff Bezos: Gerçek Bir Uzay Kovboyu

Bezos'la birlikte dört kişiyi taşıyan araç, kısa süren uzay seyahatinin tamamlayıp dünyaya döndü. Tarihi yolculukta Bezos'un ekibinde kardeşi Mark Bezos, 82 yaşındaki Wally Funk ve 18 yaşındaki Oliver Daemen yer alıyordu.

 

Dünya'ya döndüğünde "Bu en güzel gün" açıklamasını yapan ve Amazon müşterilerine bu önemli seyahati maddi olarak gerçek kıldıkları için çok teşekkür eden iş insanın seyahat için stil seçimi de dikkat çekiciydi. 

blue_origin

Fotoğraf: Blue Origin

Jeff Bezos'un "western" imajıyla yeni tanıştık. Daha önce kovboy havası estiren parçalar tercih ettiyse de basına fotoğraf vermediği günlere denk gelmiş olabilir. Kovboy şapkası ve botları rastgele bir tercih olamaz. Tam sebebi henüz bilinmiyor. Kıyafetlerin mesaj gücünü düşününce, uzay yarışında Amerika vurgusu mu desek, yoksa filmlerdeki kahraman kovboyların modern çağa sembolik bir yansıması mı? 

Başlangıç noktası, kariyeri, vizyonu serveti derken, uzay konusundaki vizyonu ve tutkusuyla Jeff Bezos gezegen ve insanlık için yeni bir çağ açtı mı belki ilk bakışta kavrayabilmek zor, fakat tarihe geçtiği kesin. Tarihin sayfalarında nostaljik bir çift kovboy botu ve kıvrımlı şapkasıyla yer almak isteği istemsizce aklımda şu şarkıyı çalmaya başlıyor: Jamiroquai - Space Cowboy.

 


Sahtesi En Çok Aranan Marka: Rolex

GÜNCEL | Sahtesi En Çok Aranan Marka: Rolex

Barışı Bitcoin mi Sağlayacak? Jack Dorsey Öyle Düşünüyor

GÜNCEL | Barışı Bitcoin mi Sağlayacak? Jack Dorsey Öyle Düşünüyor

74.Cannes Film Festivali'nden Akılda Kalanlar

GÜNCEL | 74.Cannes Film Festivali'nden Akılda Kalanlar

Naomi Osaka:“Ya şampiyon olacaktım, ya da parasız.”

GÜNCEL | Naomi Osaka:“Ya şampiyon olacaktım, ya da parasız.”

Jason Sudeikis Rahat Stiliyle Bu Kez Mesaj Veriyor

GÜNCEL | Jason Sudeikis Rahat Stiliyle Bu Kez Mesaj Veriyor

The Weeknd'den After Hours Sonrası

GÜNCEL | The Weeknd'den After Hours Sonrası

Daha Fazla Göster