Marvel’in Yeni Gözdesi: WandaVision

Son günlerin en dikkat çeken dizilerinden biri olan WandaVision’ı sizin için mercek altına aldık.

18 Şubat 2021

Marvel’in Yeni Gözdesi: WandaVision

Fotoğraf: Marvel

Geçtiğimiz yıllarda özellikle ‘Avengers’ serileri ile sinema dünyasını alt üst eden Marvel’in şimdiki yeni hedefinde televizyon dünyası var. Geçtiğimiz ay yayınlanmaya başlayan ilk Marvel dizisi WandaVision, şu sıralar en çok izlenen ve konuşulan yapımlar arasında yer alıyor. Peki sinematik evrenden çok daha farklı bir konusu ve yapısı olan dizi, neden bu kadar dikkat çekti?

Öncelikle dizi oldukça farklı Marvel yapıtlarından bir tanesi. Daha doğru açıklamak gerekirse; şu ana kadar bu tarzda çekilen bir Marvel yapımı yok. Yeri geldiğinde siyah-beyaz bir formatta gördüğümüz eski zamanların sitcom dizileriyle oldukça benzer bir yapıda. Avengers: Endgame sonrasını konu alan dizi Wanda olarak bildiğimiz Scarlet Witch’in Vision ile birlikte alternatif bir gerçeklikte yaşadıklarını konu ediniyor. Ancak bu noktada özel olan bir durum daha var. Dizi hali hazırda gelecek olan yeni Marvel yapımlarıyla paralel olarak devam ediyor. Hatta ‘spoiler’ gibi olmasın, dizinin son bölümünün yeni çıkacak olan Doctor Strange filmine bağlanacağı konuşuluyor.

Daha çok çerez diye nitelendirdiğimiz komik diyalogların bulunduğu dizinin bir diğer dikkat çeken tarafı ise farklı noktalara göndermeler yapması. ‘Spoiler’ vermek istemediğimiz için bu noktaları bulmayı size bırakıyoruz. Ancak sıkı bir Marvel tutkunuysanız, ne demek istediğimizi anlayacaksınız. Toplamda 8 bölümden oluşacak olan dizinin 6 bölümü yayınlandı bile. Haftada bir bölüm yayınlanan dizinin sonuna yetişmek için hala geç değil. İlerleyen zamanda daha çok üzerinde duracağımız WandaVision’ın fragmanı ise sizi aşağıda bekliyor. Şimdiden keyifli seyirler.

 


David McWilliams Zamanı 22'lerle Okuyor

GÜNCEL | David McWilliams Zamanı 22'lerle Okuyor

Şehirde (Hakikaten) Sanat Var!

GÜNCEL | Şehirde (Hakikaten) Sanat Var!

Danny Boyle'un James Bond'u

GÜNCEL | Danny Boyle'un James Bond'u

Fashion Trust Arabia 2022’de Türkiye İş Birliği

GÜNCEL | Fashion Trust Arabia 2022’de Türkiye İş Birliği

Art & Tech for Good Summit 2022 Nedir?

GÜNCEL | Art & Tech for Good Summit 2022 Nedir?

MET GALA 2022: En İyi Giyinenler

STİL | MET GALA 2022: En İyi Giyinenler

Daha Fazla Göster