Zinédine Zidane Paris Saint-Germain ile Anlaşır mı?
Güncel

Zinédine Zidane Paris Saint-Germain ile Anlaşır mı?

Kulisler pes etmez. Zinedine Zidane, PSG yedek kulübesine giderek yaklaşıyor mu?

Aylardır insanlar PSG'de Zinédine Zidane hakkında konuşuyor. "Biz" dediğimizde, ister İspanyol, ister İngiliz, ister Fransız olsun, uluslararası basını kastediyoruz. Fransa'da, birkaç ay önce, RMC'nin gazetecisi Daniel Riolo, 1998 dünya şampiyonunun Haziran 2022'de PSG'nin teknik direktörü olacağını ve kesinlikle Kylian Mbappé'nin de komutası altında olacağını yüksek sesle ve net bir şekilde belirtti. 

Sonrası o dönemde hiç belli değildi ve tüm basın Zizou ve Real Madrid için aynı şekilde konuşuyor. O zamandan beri Kylian Mbappé 2025’e Paris Saint-Germain ile 2025’e kadar geçerli bir kontrat imzaladı. Fakat Zinedine zidane henüz PSG’de değil. Henüz mü? 

Ancak Zidane hakkında söylentiler dolaşmaya devam ediyor. 6 Haziran Pazartesi günü, 2006 Dünya Kupası finali sırasında Marco Materazzi'ye yaptığı kafa vuruşunu temsil eden bir heykelin açılışını yapmak için Katar'a geldi. Heykel, Doha'daki yeni bir spor müzesinde sergilenecek. PSG yöneticilerininin Fransız efsane ile görüşmek amacıyla bu fırsatı kaçırmayacakları düşünüldü. 

Birkaç kaynağa göre Zidane ve PSG ihtimali hala ortada. Dinel Riolo - ki kendisi Messi’nin Paris ihtimalini aylar önceden tahmin etmişti - “Tekrar ediyorum. Sonuna kadar Zidane için deneyecekler. Henüz rafa kalkmış değil, toplantılar devam ediyor, sonuna kadar denenecek. diyor. 

Resmi olarak atanmış bir teknik direktör olmadıkça bu anlaşmanın olacağına inanıyorum. Birkaç hafta öncesi kadar emin değilim fakat ihtimaller tartışılıyor. Bu esnada Galtier’nin de teknik direktör olabileceği ihtimalini de gözden kaçırmamak gerek. 

PSG’de Zidane tüm Parisli fanatikler için hala gerçekleşmesi muhtemel bir rüya. Yedek kulübesinde Zinédine Zidane’ı görmek Ligue 1 seyircisi için çok şey demek. 

GQ France

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası