Hasan Can Kaya: "Güldürmek En Büyük Bağımlılığım"
Hype

Hasan Can Kaya: "Güldürmek En Büyük Bağımlılığım"

Genç bir insanın, takıntı derecesinde sevmesinin etkisiyle bir yola girmesi ve fonda değişen Türkiye’yi anlattığı filmiyle Hasan Can Kaya 27 Ekim'de beyazperdede, vizyon önce HYPE by GQTürkiye'de.

“Yüzün kiminle gülüyorsa, yüreğin ona aittir” demiş Charlie Chaplin. “Her ne varsa sizi bundan alıkoyan yok edin.” Hasan Can sete geldiği gün, çekimde, kuliste, asansörde, yemek yediğimiz masada, her yerde, herkese neşesini bulaştırdı. Üstelik yorgun ve uykusuzdu.

Tam olarak bizde yarattığı etkiyi bilimsel olarak açıklamak isterim; o kadar çok güldük ki; stres hormonu olan kortizol seviyelerimiz azaldı, endorfin salınımımız ve bağışıklık fonksiyonunda önemli bir rol oynayan antikorlarımız arttı. Hasan Can beynimizin dopamin dağıtıcı ödül sisteminin aktivasyonunu artıran çoklu fizyolojik sistemlerini tek tek uyardı.

O gün hepimize enerji tüketimini ve kalp atış hızını ölçen birer ‘kalorimetre’ bağlı olsaydı gülmeyenlere kıyasla ne kadar fazla yağ yaktığımızı bile ispatlayabilirdik. 

İnsanları güldürdüğünde, kendisinin ne hissettiğini sordum. Huzur hissediyormuş. Zaman hızlanıyor, yaşam enerjisi doluyormuş. “Güldürmek en büyük bağımlılığım” dedi. Bakın Hasan Can Kaya daha başka neler dedi.

İLGİLİ İÇERİKLER Hasan Can Kaya
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası