Tam kalbimizden: Margot Robbie
Kadınlar

Tam kalbimizden: Margot Robbie

Hollywood'un bu seneki gözde aktrislerinden Margot Robbie, ilk çıkışını ‘The Wolf of Wall Street’ filminde Leonardo DiCaprio’nun arızalığıyla baş döndüren karısı rolünde yapmıştı. Filmdeki hülyalı bakışları hâlâ aklımızda. Kendinden önceki birçok Avusturalyalı aktör gibi (Naomi Watts, Guy Pearce, Heath Ledger) önce bir pembe dizi rolüyle Amerika’ya uzanıyor Margot Robbie. ABC'nin uzun ömürlü olamayan dizisi 'Pan Am'de bir rol kapan genç oyuncu, ‘The Wolf of Wall Street'e seçilerek ‘bir Martin Scorsese filminde oynama’ mertebesine bir anda yükseliyor. 'The Big Short'ta da filmin gidişatından tamamen bağımsız şekilde, bol köpüklü bir küvetin içinde elinde bir kadeh şampanyayla derin finans analizlerine girdiği o sahneyi de unutmayalım.

Geçtiğimiz yıl Will Smith, Jared Leto, Viola Davis ve Joel Kinnaman'la başrollerini paylaştığı ‘Suicide Squad'da Batman'in can düşmanı Joker'in hem jimnastikçi hem psikiyatr sevgilisi Harley Quinn'i canlandırmasıyla Amerika'da Cadılar Bayramı'nda ‘tatlı ama psikopat’ kız kostümlerinin tavan yapmasına neden oluyor. Alexander Skarsgård ve Samuel L. Jackson'la oynadığı ‘The Legend of Tarzan’ ve bu yıl gösterime giren ünlü buz patenci Tonya Harding'in hayatını anlatan 'I, Tonya'daki müthiş performansıyla altın günlerini yaşayan ve Altın Küre adaylığı yakalayan Robbie, her röportajında ne kadar mütevazı olduğunu fark ettiriyor.

10 – 14 yaşları arasındayken yaşadığı küçük kasabanın barında çalıştığından, geçtiğimiz yıl İngiliz yönetmen Tom Ackerley’yle evlenene kadar dört ev arkadaşıyla (biri de Ackerley) beraber yaşadığına kadar; anlattıklarıyla, oynadığı karakterlerden oldukça farklı, ‘sakin’ biri olduğunu gösteriyor. Robbie skandallarla beslenen bir it-girl'den çok, biraz daha farklı bir genetik havuza sahip bir millet olsak, hepimizin apartmanında yaşayabilecek bir komşu kızı portresi çiziyor. 2018 ve sonrasındaki film profili de farklı değil: bahis şirketi işleten Marisa Lankester'ın otobiyografisinden uyarlanacak filmde ünlü dolandırıcıyı ve ‘Bad Monkeys'de suçluları öldüren bir katili oynayacak.

İLGİLİ İÇERİKLER MARGOT ROBBIE I TONYA
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası