Mercedes-Benz EQA EQB Mercedes-Benz
Otomobil

Yenilenen Mercedes-Benz EQA ve EQB'ye Dair Bilmeniz Gereken Her Şey

Tamamen elektrikli Mercedes-Benz EQA ve EQB yenilenen özellikleriyle Türkiye’de satışa sunuldu. Dikkati ilk çeken yenilenen görünüm! Detaylara baktığımızda verimlilik güncellemeleri ve kullanışlı donanımıyla yeni EQA ve EQB modellerinin artık daha da çekici olduğunu söyleyebiliriz.

Karbon Emisyonları

Güncellenmiş model serilerinden EQA 250+’ın kombine ağırlıklı elektrik tüketimi (WLTP) 16,7-14,4 kWh/100 km ve kombine ağırlıklı karbon (CO2) emisyonları: 0 g/km, EQB 250+’nın WLTP’si 17,5-15,2 kWh/100 km ve kombine ağırlıklı karbon (CO2) emisyonları: 0 g/km olarak gerçekleşiyor. Bu modeller Avrupa'da yıl başından itibaren satıştaydı. 

Yeni Standartlar

AMG Tasarım Konsepti yenilenen modellerde standart olarak sunuluyor. En çok tercih edilen donanım seçenekleri ise, ek seçeneklerle birlikte Advance Plus ve Premium paketleri.

Renk seçenekleri, iç mekân ve koltuk döşemeleri, iç mekân tasarım detayları ve jantlar gibi çeşitli araç özellikleri tamamen kişisel zevklere göre tasarlanabiliyor. İlk defa isteğe bağlı olarak eklenebilen bir özellikse 5 koltuklu EQB için ESP römork dengeleme sistemine sahip çeki demiri.

İç Mekan Özellikleri

Aracın içine göz atmak için sürücü koltuğuna oturduğunuzda yeni iç mekân özellikleri arasında dokunmatik kumanda tuşlarıyla donatılan güncel direksiyon simidini görüyoruz. Mercedes-Benz logo detayı, kahverengi açık gözenekli ıhlamur ağacından imal edilmiş detay tasarımı ve Mercedes-Benz yıldız desenli arkadan aydınlatmalı süsleme (AMG Tasarım Konsepti için standart) bulunuyor.

EQA-EQB'de koltuk ısıtma, ambiyans aydınlatması, KEYLESS-GO, metalik boya gibi birçok donanım standart olarak sunuluyor. Tamamen dijital gösterge grubu ise Gelişmiş ve üstü paketlerde standart olarak sunuluyor. 

Burmester® Surround ses sistemi (Premium Paketi ile standart) artık güncel MBUX ile etkileyici Dolby Atmos® ses deneyimi sunarken müziğe daha fazla alan, netlik ve derinlik kazandırıyor ve çalınan her türlü ses ortamına uyum sağlıyor. Burmester® Surround ses sistemiyle birlikte sunulan Sound Experiences, aynı kişiselleştirilmiş ses ayarlarının daha geniş kullanımını sağlıyor.

İZLE
GQ Türkiye & Niyazi Erdoğan MBFWI özel yemeği
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası