Mercedes-Benz & Moncler: PROJECT MONDO G
Otomobil

Mercedes-Benz & Moncler: PROJECT MONDO G

Otomotiv sektöründe tarihi rekora imza atılan 2023 yılını premium segment lideri olarak tamamlayan Mercedes-Benz 2024’e de iddialı başladı.

Bir yıllık ortak çalışmanın ürünü PROJECT MONDO G, Mercedes-Benz ve İtalyan lüks moda markası Moncler tarafından tasarlandı. Klasikleşen kapitone kumaştan şişme montunun yumuşak ve yuvarlak hatlarının Mercedes-Benz’in ikonik G-Serisi’nin köşeli tasarımı ile birleştirilmesinden ortaya çıkan PROJECT MONDO G ile Moncler, ilk kez bir otomobil markası ile iş birliği yaptı. Mercedes-Benz Baş Tasarım Sorumlusu Gorden Wagener tasarımı “zıtlıkların etkileşimi ve heykelsi bir nesne” olarak nitelendiriyor.

Mercedes-Benz & Moncler: PROJECT MONDO G

PROJECT MONDO G, ikonik G-Serisi ile Moncler’in karakteristik puffer montunu bir araya getiriyor. Dünyada sadece bir adet olan PROJECT MONDO G özel aracı, bugüne kadar birbirinden farklı ülkelerde, seçili etkinliklerde sergilendi.

Mercedes-Benz & Moncler: PROJECT MONDO GSıfır yer çekiminden ilham alınarak tasarlanan ikonik G-Serisi, bu projede Moncler'in dokunuşuyla daha da etkileyeci bir tasarıma dönüştü.

Mercedes-Benz ve Moncler’in inovasyon tutkusunu ve ikonik tasarım felsefelerini bir araya getirdikleri özel sanat projesi PROJECT MONDO G’nin Türkiye lansmanı Kaya Palazzo Ski & Mountain Resort Kartalkaya’da gerçekleşti.

Mercedes-Benz & Moncler: PROJECT MONDO G

Mercedes-Benz, Moncler ile birlikte inovasyon tutkusunu ve ikonik tasarım felsefesini bir araya getirdiği bu özel araç Türkiye’de çok sınırlı süre boyunca, 22-29 Şubat arası Galataport’ta sergilenecek.

İZLE
GQ Türkiye & Niyazi Erdoğan MBFWI özel yemeği
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası