Bir Romanı Giymek Mümkün mü?| Dior Erkek Sonbahar 2022 Koleksiyonu

Jack Kerouac’ın 1957 de yazdığı On the Road/Yolda romanı bu hafta Londra’da Dior Erkek Sonbahar 2022 defilesiyle adeta yaşatıldı. Güneş Güner koleksiyonun ve defilenin sembollerini deşifre ediyor ve karşı kültürlerin yaratıcılıkla nasıl etkileyici bir deneyime dönüştüğünü anlatıyor.

11 Aralık 2021

Bir Romanı Giymek Mümkün mü?| Dior Erkek Sonbahar 2022 Koleksiyonu

Fotoğraf: Brett Lloyd

Jack Kerouac’ın  ‘On the Road’ romanı, verimli bir hayal gücünün çatısı altında, el işinin, zanaatkarlığın 2021 yorumu ile sergilendi.

Yeniyi geçmişe karışmayan eskilerden besleyebilen bir deha Kim Jones. En sevdiğiniz sanatçıları, kitapları, hikayeleri onlarca yıl sonra giyilebilir kılabiliyor. Her sezon hayal ettiği temayı çok yönlü bir ekiple tasarlayıp, bizlere zamansız bir masalmış gibi yaşatıyor. 

Dior erkek sonbahar 2022 koleksiyonu, Jack Kerouac’ın 1957 de yazdığı On the Road/ Yolda romanını bu hafta Londra’da adeta yaşattı. 

Defilenin bir gün öncesinden başlayan Swing ve Jazz müzik ziyafeti, etrafta karşılaştığınız harika eski kitaplar ve kolajlar bir önsözü zevkle yaşattı, şaşırttı. 

Dior Fall 2022Fotoğraf: Adrien Dirand

Defilenin yapıldığı dev mekanda da şaşırtıcı içerik ve deneyim devam etti. İlk olarak; Beat kuşağının ikonik kitaplarının yer aldığı ilk yazmalar, çizimler, kapak tasarımları ya da imzalı ilk baskıların olduğu Kim Jones koleksiyonun sergisi, devamında serginin etkisi ile girdiğiniz siyah uçsuz bucaksız siyah salonunun ortasında ikonik yazar Jack Kerouac, başyapıtı Yolda, dev bir el yazması ışıklı bir pleksinin içerisinde rulo şeklinde yerleştirilmiş. Kalbinizi hızlandıran güçlü ritimlerle bu dev rulo salonun sonuna doğru açılmaya başlıyor. Yazma bir podyuma dönüşür dönüşmez, modeller, zaman birleştiren tasarımları, renkleri, desenleri, atölyedeki kusursuz çalışmaları özgür ve son derece rahat bir tavırla sergilemeye devam ediyorlar. Parizyen ve el işçiliğini benzersiz yorumlayan, sürdüren bir modaevinin rafineliği, kusursuzluğu ve Amerikan rahatlığıyla denge bulduğunda şaşırtma da devam ediyor. İçerisinde rahat olma duygusunu kusursuz kalıbından alan ekose ceketlerin arka planını merak ediyorsunuz.

Kült bir Amerikan akımının, Dior Maison’un yorumu ile Londra’da sergilenmesi, yaşatılması birleştirici, şaşırtıcı ve etkileyici bir anlatım olduğu kadar, verimli yaratıcılıkla karşı kültürlere övgüler sunabilmenin nasıl mümkün olabileceğinin de kanıtı. 

 


Bir T-Shirt’te Hikaye

MODA | Bir T-Shirt’te Hikaye

Moda Dünyası Manfred Thierry Mugler’in Ölümüyle Bir Vizyoneri Daha Kaybetti

MODA | Moda Dünyası Manfred Thierry Mugler’in Ölümüyle Bir Vizyoneri Daha Kaybetti

Louis Vuitton’da Düşler Evi, Bir Alkış Yağmuru ve Virgil Abloh’un Erkek Giyiminde Silinmeyecek İzi

MODA | Louis Vuitton’da Düşler Evi, Bir Alkış Yağmuru ve Virgil Abloh’un Erkek Giyiminde Silinmeyecek İzi

Christian Dior, Christian Dior’un Hayaletiyle İş Birliği Yapıyor

MODA | Christian Dior, Christian Dior’un Hayaletiyle İş Birliği Yapıyor

Milano Moda Haftası'nda Prada Erkek Sonbahar Kış 2022 Geçit Töreni

MODA | Milano Moda Haftası'nda Prada Erkek Sonbahar Kış 2022 Geçit Töreni

Fendi Erkek Sonbahar/Kış 2022-2023

MODA | Fendi Erkek Sonbahar/Kış 2022-2023

Daha Fazla Göster