Bridgerton Aktörü Corey Mylchreest’in Çağrı Merkezinden Moda Haftasına Geçişi
Moda

Bridgerton Aktörü Corey Mylchreest’in Çağrı Merkezinden Moda Haftasına Geçişi

Queen Charlotte A Bridgerton Story dizisinde Kral George III'ü canlandıran Mylchreest, yıldızının ne kadar parladığını gördükçe şaşırıyor.

Corey Mylchreest rolü için arandığında hâlâ bir çağrı merkezinde çalışıyordu. "Kelimenin tam anlamıyla evimde oturuyordum - dizüstü bilgisayarlarımız ve Xbox benzeri kulaklıklarımızla istediğimiz yerden çalışmamıza izin veriliyordu - Bridgerton spin-off'unda bir rol kaptığım söylendi," diyor. Mylchreest Kraliyet Dramatik Sanatlar Akademisi'nden mezun olalı çok olmamıştı; şimdi ise Queen Charlotte A Bridgerton Story'de hayali Kral George III rolünü kapmıştı. "Cuma günü arandım ve Pazartesi günü işi bıraktım. İnsanların diziyi ve performansımı beğenmesi beni çok ayrıcalıklı hissettirdi."

corey mylchreest

Netflix'in tüm zamanların en popüler dizilerinden birinin devamı olan Queen Charlotte, bu yıl Mayıs ayında yayınlandı ve Mylchreest, kulaklığı kamera önüyle değiştirmesine izin vermenin yanı sıra yıldızının yükselmeye başladığını gördü. Bugün İngiltere'nin gelecek vaat eden en genç oyuncularından biri ve etrafında büyük bir heyecan var. "Çılgıncaydı. Birkaç gün içinde [Instagram'da] 50 takipçiden 2 milyonun üzerine çıktım. Bunun olmasını hiç beklemiyordum. Çağrı merkezindeki Corey de böyle bir şey beklemiyordu."

Bu ani yükseliş, Mylchreest'i Troye Sivan, Kit Connor ve Manu Ríos ile birlikte Loewe ve kreatif direktörü İrlandalı mega tasarımcı Jonathan Anderson'ın konuğu olarak ilk Paris Moda Haftası'na götürdü. Büyütülecek bir şey değil. Mylchreest defile öncesinde "Biraz gerginim," dedi. "Ne bekleyeceğimi az çok anlıyorum, kıyafetimi aldım ve gösteriden önce bir kokteyl ve ardından bir parti olduğunu biliyorum. Ama yine de bu biraz çılgınca. Sanırım bazı sorumluluklarım var, Loewe çok büyük bir marka!"

corey mylchreest

Mylchreest, ilk kez bir moda haftasında ön sırada yer aldığı defile için üçlü bir denim rotası izledi. Üstüne indigo yıkamalı bir chore gömlek-tunik giyerken, altına kahverengi bir kot pantolon giydi. Ayaklarında? Loewe'nin bir çift dekonstrükte denim spor ayakkabısı. "Bu tür bir moda benim için yeni," diyor. "Moda dünyasına maruz kalarak ya da güzel şeyler giyme fırsatına sahip olarak büyümedim. Josh O'Connor ve Murray Bartlett gibi aktörleri örnek alıyorum ve onlar aktörlükten modacı olarak selamlanmaya geçtiler." Mylchreest giysilerin gücünü anladığını söylüyor. "Bir karakteri canlandırırken kostüm sizi belli bir şekilde hissettirebilir. Bu gerçekten faydalı çünkü size kendinizden başka bir şey olduğunuzu hissini verebilir, bu da yönteme yardımcı olur. Kıyafetler zihninizi ve dolayısıyla diğer insanlara yansıttıklarınızı gerçekten etkileyebilir."

Mylchreest bunun ilk ve tek moda haftası deneyimi olmayacağı konusunda umutlu. Ayrıca giyim tarzında da biraz daha değişken olmaya hazır. "Queen Charlotte basın turu sırasında ilk kez bir stilistle çalıştım ve modanın bu devasa dünyasını anlamaya başladım. Kesinlikle içine çekilebiliyorsunuz. Ve ben kesinlikle düşündüğümden çok daha fazla keşfediyorum." Bununla birlikte, işleri ne kadar zorlayacağının da sınırları var. "Bridgerton setindeki en güzel günler, tarlalardaki sahneler için sadece bir gömlek ve pantolon giyebildiğim günlerdi. Kadın oyuncuların durumu çok daha ağır olduğu için şikayet etmiyorum ama o havasız kostümlerden bazıları çok zorlu görünüyordu."

corey mylchreest

Mylchreest üstündeki giysilerle başa çıkmanın yanı sıra yeni projeler üzerinde çalışıyor. Kendini temsil etmesi için (Ben Affleck ve Matt Damon'a bakan şirket) ile anlaştı, ancak şu anda enerjisini neye odakladığını açıklayamıyor. "Gerçekten heyecan verici bir şey üzerinde çalışıyorum ama henüz duyurulmadı. Bridgerton'dan oldukça farklı bir şey." Kurgusal da olsa bir dönem dramasında aktör olarak rol almak hakkında konuşuyoruz. "Bir aktör olarak sınırları zorlamayı seviyorum, bunun önemli olduğunu düşünüyorum. Farklı bir alana gireceğim için çok heyecanlıyım."

British GQ 

İZLE
Kenzo İlkbahar / Yaz 2016
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası