Dior BTS'e Özel Sahne Kostümleri Tasarlıyor

K-Pop sansasyonu BTS, yeni dünya turnesinde Kim Jones imzalı kostümleriyl sahne alacak.

03 Mayıs 2019

19-05/03/bts-1140670647.jpg

Fotoğraf: Getty Images Turkey

K-Pop akımının geniş kitlelere duyurulmasında büyük rol oynayan boyband BTS, yeni bir dünya turnesine hazırlanıyor. Geçen sene sadece birkaç ayda 2 milyondan fazla seyirciye ulaşan 'Love Yourself: Her' konserlerinin ardından grup, beklenmedik bir şekilde turnenin ikinci ayağını ve 'Map of The Soul: Persona' isimli albüm haberini duyurmuştu. Chicago, New Jersey, São Paulo, Londra ve Paris'te gerçekleşecek konserlerin biletlerinin tükenmesi ise sadce birkaç saati almıştı.

Geçtiğimiz günlerde son albümlerinin çıkış şarkısı Halsey düetli Boy with Love ile yeni rekorlara imza atan başarılı boyband, Billboard Mmüzik Ödülleri'nden de Top Social Artist ve Top Duo/Group dallarında iki ödül kucakladı. Popülaritesi katlanarak artan grubun ilk konser tarihi yakaşırken, turneye dair bir haber de ünlü Fransız moda evi Dior'dan geldi.
19-05/03/mrkimjones_57506288_447670375804720_2466419820742244307_n-1556838183.jpg

Fotoğraf: @mrkimjones
 

Dior Men'in artistik direktörü Kim Jones'un kendi instagram hesabından duyurduğu habere göre, BTS konserlerinde kendilerine özel olarak tasarlanan Dior imzalı kostümlerle sahne alacak. Şubat ayında gerçekleşen Grammy Ödülleri'nin ardından Los Angeles'ta grup üyeleri RM, Jin, Suga, J-Hope, Jimin, V ve  Jungkook ile bir araya gelen tasarımcı BTS için hazırlanan görünümleri 'Grubun her üyesinin farklı bir tarzı var, ancak tasarımlar bir araya geldiğinde hepsi uyum içinde ve birbirini tamamlıyor.' sözleriyle anlatıyor. Markanın Kasım ayında Tokyo'da gerçekleşen Pre-Fall defilesinden ilhamlı sahne kostümleri grup üyelerinin kişisel stillerine göre şekillendirilmiş.

Her üyenin kendi isteklerini belirttiğinin altını çizen Kim Jones, bu tasarımlar için kendi imzasını yansıtan kilit detaylar da kullanmış. Kargo pantolonlar, bomber ceketler, militer sweatshirtler, zırhlar ve zincirlerden oluşan kreasyonun içinde Dior'un meşhur Saddle Bag'i de bulunuyor. Kim Jones'un Dior'daki debut koleksiyonundan da öğeler içeren parçaları tamamlayan endüstriyel aksesuarlar ise Matthew Williams ve Ambush tasarımcısı Yoon Ahn'ın kreatif gözünden çıkmış. Cumartesi günü Los Angeles konseriyle başlayacak olan 'Love Yourself: Speak Yourself' turnesinde Dior'un bir pop grubu için hazırladığı ilk sahne kostümleri olma özelliğini taşıyan kreasyon görücüye çıkacak.


Büyük Jean’lerin Elbirliğiyle Geri Dönüşü

MODA | Büyük Jean’lerin Elbirliğiyle Geri Dönüşü

Bieber'la Birer Balenciaga Motorcycle Takar mıyız?

MODA | Bieber'la Birer Balenciaga Motorcycle Takar mıyız?

VETEMENTS Gizli Projesini Açıkladı: VTMNTS

MODA | VETEMENTS Gizli Projesini Açıkladı: VTMNTS

Moda ve Sanat: Valentino Des Ateliers Couture Sonbahar 2021

MODA | Moda ve Sanat: Valentino Des Ateliers Couture Sonbahar 2021

Demna Gvasalia'nın Yeni İddialısıyla Yükselmeye Hazır mısın?

MODA | Demna Gvasalia'nın Yeni İddialısıyla Yükselmeye Hazır mısın?

İkonik Brit’lerin Güncel Stil Etkisi

STİL | İkonik Brit’lerin Güncel Stil Etkisi

Daha Fazla Göster