Dönüp Dolaşan Trend: Sandalet & Çorap
Moda

Dönüp Dolaşan Trend: Sandalet & Çorap

Bazı sezonlar kendini gösteriyor, ne tam kayboluyor ne de sokakta göz çarpacak kadar kullanılıyor. Podyumdaki hali ile sokaktaki yansıması biraz çeşitlilik gösteriyor.

Prada İlkbahar/Yaz 2020

 

Sandaletleri çorapla giymenin farklı kültürlerde çeşitli anlamları var. Modern zamanlarda da klişe görüşlere karşılık gelebiliyor. Bir şekilde hem sokakta hem podyumda var olan kombinasyon , çalışılmış haliyle, detaylı hazırlıkla son fotoğrafta çok estetik durabiliyor. Sandalet içine çorap giyerken birden kılığınızı hareketlendirebilir, stil anlayışınızı yansıtabilirsiniz. 

 

Sıkı trend takipçileri 2018’de tekrar popüler olan akımın inceliklerine hakim ve değişen iklim şartlarına uygun (gün içinde bir sıcak - bir soğuk) pratiğe devam ediyor. Öte yandan yüksek moda markalarının bu trendi terk etmeyip uygulamaya devam etmesi, ikiliyi ‘modada yapılmaması gerekenler’ listesinden çıkardı. Mevsim geçişlerinde konforlu bir seçenek olarak kalacak gibi. 

 

Sezon tasarımları ile renk eşlemeleri olmazsa olmaz değil. Rahat ettiğiniz en ortopedik klasik, bantlı, sandaletiniz ve en ‘basic’ çorabınızla Los Angeles’ta bir bulvarda paparazzilerce fotoğraflanan ünlü havasını yakalayabilirsiniz. Podyum / katalog görünümlerini yakalayıp riskli bölgeye düşmemek için tüm kombine dikkat etmek gerek. 

 

Yıllardır akımın ‘rahatlık’ tarafından gayriresmî  temsilciliğini üstlenen Justin Bieber artık bu konuda farklı bir seviyede. 

 
 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

 

 

İZLE
Burak Deniz'in Tamamen Elektrikli BMW iX İle Doğada Sürüş Keyfi
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası