Güçler birliği: Beşiktaş JK & Les Benjamins

Futboldan ilham alan bir işbirliğinin kültürle buluşması

04 Ocak 2018

Güçler birliği: Beşiktaş JK & Les Benjamins

Biri futbolda, diğeri ise sokak giyiminde öncü, iki dev isim: Beşiktaş JK ve Les Benjamins.

Peki bu iki ismin, özel bir koleksiyon için bir araya geldiğini söylesek?

Heyecanlanmakta haklıyız: Beşiktaş JK logosunu Les Benjamins’in Sonbahar-Kış 2017/18 koleksiyonundan Moğol esintili desenlerle buluşturan özgün tasarımlar var karşımızda.

Beşiktaş JK x Les Benjamins kapsül koleksiyonu, kulübün arşivlerinden ilham alan bir logoyu kullanarak Beşiktaş’ın tarihi mirasına saygı duruşunda bulunuyor. Siyah, beyaz ve bordonun blok renkler olarak kullanıldığı tasarımların kumaşları kotondan kadifeye kadar geniş bir yelpazeden seçilmiş. Koleksiyonda kullanılan özel jakar için ilham kaynağı, Les Benjamins’in Sonbahar-Kış 2017/18 Moğol koleksiyonu olmuş. Beşiktaş’ın tarihi mirası, kültür ve sokak giyimi bu detayların tümüne yansıtılıyor.

Bir spor kulübü ile bir sokak giyimi markasında ilk kez böyle bir işbirliği yaratıldığı için, koleksiyonun özel bir yeri var. “İlkleri gerçekleştirmeyi ilke edinmiş bir kulüp olarak, Türkiye'nin dünya çapında ses getiren moda markası Les Benjamins ile yaptığımız bu işbirliği hem spor hem de moda dünyasına yepyeni bir soluk getirecek" diyor, Beşiktaş JK Başkanı Fikret Orman. Les Benjamins markasının Kurucusu ve Kreatif Direktörü Bünymin Aydın ise, "Beşiktaş’ın tarihi mirasını keşfederek kültür ve sokak giyimiyle buluşturmak, moda ve spor dünyaları için bir ilk olacak" diye ekliyor. 

5 Ocak 2018 Cuma itibariyle Vodafone Park Kartal Yuvası Mağazası ile kartalyuvasi.com.tr ve lesbenjamins.com internet sitelerinde satışa sunulacak olan koleksiyon, şehrin ruhuna farklı bir dinamizm getirecek.


Raf Simons’dan Yeni Adımlar

MODA | Raf Simons’dan Yeni Adımlar

LV’nin Gelecek Sene En Çok Satacak Ürününü Açıklıyorum

MODA | LV’nin Gelecek Sene En Çok Satacak Ürününü Açıklıyorum

Bir Başka Logo Çılgınlığı

MODA | Bir Başka Logo Çılgınlığı

TikTok, Hedi Slimane Sayesinde Yüksek Moda Sahnesinde

MODA | TikTok, Hedi Slimane Sayesinde Yüksek Moda Sahnesinde

Lüks Tüketim Pandemiden Nasıl Etkilendi?

MODA | Lüks Tüketim Pandemiden Nasıl Etkilendi?

Tek Renkle Şıklık Monokromun Sırları

MODA | Tek Renkle Şıklık Monokromun Sırları

Daha Fazla Göster