"Kendi gardırobumdan ilham aldım"

H&M için özel bir iç çamaşırı koleksiyonu hazırlayan David Beckham, GQ Türkiye’nin sorularını yanıtladı.

07 Aralık 2012

Modayla ilgileniyorsunuz, birçok markayla ortak işler yapıyosunuz ve bir stil ikonu olarak tanınıyorsunuz. Sizin tarzınızı neler belirliyor?

Modaya her zaman ilgim oldu, özellikle geçmiş yıllarda görünümümü defalarca değiştirdim ama benim için asıl önemli olan şey kendi tarzına sahip olabilmek. Ne giyersem giyeyim, takım elbise ya da jean ve t-shirt, her zaman kendi özüme sadık kalırım.

H&M ile başarılı bir iş birliğine imza attınız, bu hikaye nasıl başladı?

Kendi iç çamaşırı koleksiyonumu yaratma fikri bir süredir aklımdaydı, tasarım ekibimle on sekiz ay boyunca çalışarak, kafamızdaki en iyi modelleri ortaya çıkardık. H&M’in büyük desteğiyle bugün koleksiyonum dünya çapında 1800 mağazada satılıyor, uygun fiyatıyla herkese ulaşabiliyor..

Sizce iyi bir erkek iç çamaşırı nasıl olmalı?

Rahat ve vücuda uyumlu; bu yüzden koleksiyonumdaki parçalarla gurur duyuyorum. Ekip olarak farklı bakış açılarıyla yeni klasikler yaratmak için çalıştık. T-shirtlerin vücuda oturuşundan etiketlerin kaşındırmıyor olmasına kadar tüm ayrıntıları dikkate aldık. Bu koleksiyonda benim için önemli olan tasarımların kendileri; bu yüzden fazla reklama gerek yok. Umuyorum ki koleksiyondaki her bir parça kendi reklamını yapacak.

Tasarımlarınızda ilham kaynaklarınız kimler ya da neler?

Asıl ilham kaynağım kendi gardırobum. Koleksiyonumda erkeklerin defalarca giymek isteyeceği parçalara yer vermek istedim. Bu yüzden asla değişmeyen ürünlerden oluşan bir serimiz var. Erkekler favori parçalarını seçtiklerinde bunu her zaman bulabilecekler ve renk alternatiflerini de kullanabilecekler.

ABD başkanı Barack Obama’nın da sizin tasarımlarınızı kullandığına dair bir söylenti var.

Bilmiyorum ama eğer öyleyse bu harika bir haber.

H&M ile iç çamaşırı koleksiyonu üzerine başlayan iş birliğiniz devam edecek mi?

Ben bu iş birliğinden çok memnunum. Bunun her iki taraf için de tatmin edici ve eğlenceli, bu yüzden de uzun vadeli bir ortak çalışma olduğunu düşünüyorum. Gelişmeler beni heyecanlandırıyor.

Yaratıcı tasarımlar, yenilikler ve seksapel ekseninde sürekli gelişen inanılmaz büyüklükteki kadın iç çamaşırı endüstrisinin yanında piyasadaki erkek iç çamaşırları genelde klasik modellerden oluşuyor. Sizce bu denge değişebilir mi?

İç giyimde kadın ve erkeklerin farklı tercihleri ve ihtiyaçları var. Erkek iç çamaşırlarında yenilikler kumaşlar ve vücuda uyumda gerçekleşiyor. Diğer yandan Tasarımlarımın “klasik” olarak anılması hoşuma gider.

Favoriniz slip mi boxer mı?

Seçim yapamam, ikisini de beğeniyorum.


Tom Ford, İlkbahar/Yaz 21 ile 'Hazır Oldan Rahata' geçti

MODA | Tom Ford, İlkbahar/Yaz 21 ile 'Hazır Oldan Rahata' geçti

Dönemin En Hit Tasarımcılarından Biri ile Çalışan Bir Modaevi Başka Ne Yapabilir?

MODA | Dönemin En Hit Tasarımcılarından Biri ile Çalışan Bir Modaevi Başka Ne Yapabilir?

Yeni Bir Alışveriş Modeli

MODA | Yeni Bir Alışveriş Modeli

Bir Koleksiyon Partneri Olarak Los Angeles

MODA | Bir Koleksiyon Partneri Olarak Los Angeles

Sıcak Yaz İçin Rahat Şıklık

MODA | Sıcak Yaz İçin Rahat Şıklık

Raf Simons’dan Yeni Adımlar

MODA | Raf Simons’dan Yeni Adımlar

Daha Fazla Göster