Adrien Brody Adrien Brody, Fotoğraf: Getty Images
Moda

Lacoste Sonbahar/Kış 2024 "Victory of 1927" Koleksiyonunu Paris Moda Haftası'nda Tanıttı

2024-2025 Sonbahar-Kış sezonunda Lacoste, bu defa, Kreatif Direktör Pelagia Kolotouros tarafından sanatsal bir vizyonla Paris Moda Haftası’na ve kökenlerine odaklanarak büyük bir dönüş yapıyor.

Paris Moda Haftası için saygın Yunan-Amerikalı tasarımcı, Années Folles ruhuyla markaya yeni bir enerji katıyor. Bu dönemde René Lacoste - "timsah" – dünya sıralamalarındaki en iyi tenis oyuncusu olarak tanınıyordu ve Paris, sanatta yaratıcılığın dünya başkenti olarak öne çıkıyordu. Titiz işçilik, belirgin çizgiler ve çarpıcı grafikler, modanın, sporun ve sanatın - bugünün yaratıcı sahnesinde René'nin zamanındaki kadar merkezi olan - etkileşimini vurguluyor.

Lacoste Sonbahar/Kış 2024 Lacoste

1927'de Amerika'da Davis Kupası'nı kazanan ilk Fransız olan René, Tarihi Dört silahşorden biriydi ve bu tarihi zafer, Roland-Garros stadyumunun inşasına ve geniş anlamda Fransız Açık Tenis Turnuvası'na yol açıyor. Dünyanın en prestijli spor müsabakalarından biri olan bu etkinlik, Lacoste mirasını sürdürerek bugüne kadar küresel bir topluluğu bir araya getiriyor.

Bu Sonbahar'da Lacoste, sahanın merkezine çıkarak kurucusunu - bir öncü, mucit ve moda ikonu - onurlandırıyor ve hem markanın köklü mirasını hem de çağdaş modernliğini kutluyor. Pelagia Kolotouros ve ekibi, tenis dünyasının kodlarını ve arşivlerden alınan ilhamları, sofistike ve feminen bir hazır giyim koleksiyonuna dönüştürüyor. Çizgiler bükülüyor, açılar yok oluyor ve eğriler, 1920'lerin ve 1930'ların şık modernizminden esinlenerek sürpriz bir şekilde ortaya çıkıyor. Fransız şıklığı, sporculuğu benimseyerek, rahat, sofistike ve herkese hitap eden günlük giysilerle temiz ve hazır bir görünüm elde ediyor. Lacoste'un Fransız zerafetinin sofistikesiyle belirgin bir duygusallık hissediliyor.

Lacoste Sonbahar/Kış 2024 Lacoste

Şovun ana teması, René Lacoste ve sanatçı Robert George tarafından 1927'de tasarlanan ve günümüzde çağdaşlaştırılan boyutlarda Lacoste timsahı çizimine dayanıyor. Renkli grafiklerle vurgulanan ve güçlü, minimalist silüetler ile battaniyeler üzerinde yer alan bu tasarım, koleksiyon boyunca dikkat çekici bir unsur haline geliyor. Bebek timsahlar, dantel elbiseler ve atlet üstler üzerindeki gümüş pullu işlemelerle feminenliği ve göz alıcılığı ön plana çıkarıyor, ipek pileler süzülüyor ve neo-burjuva ipek eşarplarda bir kravat motifiyle yeniden karşımıza çıkıyor.

Lacoste Sonbahar/Kış 2024 Lacoste

Lacoste Sonbahar/Kış 2024 Lacoste

İZLE
GQ TV: Gelecekte Bir Gün
İLGİLİ İÇERİKLER Lacoste Kış 2024
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası