Siedres Artık Erkekler İçin de Tasarlayacak

Uluslararası moda basınında “dünyanın genç ve yükselen” markalarından biri olarak gösterilen SIEDRES’in kurucuları Ceylin Türkkan Bilge ve Emir Bilge’den çıkaracakları ilk erkek koleksiyonunu dinliyoruz.

25 Ağustos 2021

Siedres Artık Erkekler İçin de Tasarlayacak

Ceylin ile ilk defa tanışmamızdan bir dakika geçmeden bu soruyu sormuştum: “Ne zaman erkekler için de tasarlayacaksınız?” Yalnız değilmişim. “İnsanlardan erkek koleksiyonu yapmamız konusunda çok fazla talep geldi. Bir yandan da giyim cinsiyetsizleşmeye devam ediyor. Yaptığımız tasarımları erkeklerin üzerinde görebiliyoruz. Dünyadaki erkek koleksiyonlarına baktığımızda özellikle son dört sezondur renk ve desenin ne kadar yoğun olduğunu da hep beraber fark ettik” şeklinde ekliyor ikili. Özellikle de Türkiye’de erkek modasındaki gereksinimi gördüklerini ifade ediyorlar. 

siedres

SIEDRES Ceylin ve Emir’in hayalindeki ütopik akdeniz kasabasının ismi. Bu kasabada onlar, küçük atölyeler (sabundan ahşap atölyesine) SIEDRES kadın ve erkekleri var. Bu insanlar genelde ayaklarında espadrilleriyle geziyorlar. Yazlıkçı olduklarını söyleyebiliriz. Akşamları akdeniz yemekleri yiyorlar, kabuklu şeyler ve balık favorileri. Kendi tavukları da var. Ama tam olarak da bir köy hayatından bahsetmiyoruz. Özenli bir doğallık bu ütopik kasabanın olmazsa olmazı. 

Belki erkek bu kasabada hep vardı ama şimdi özellikle kendisi için tasarlanmış kıyafetlere de sahip olacak. Eylül ayında sunulacak SIEDRES koleksiyonu kadın ve erkek parçalarını beraber tanıtacak. Erkek ürünleri konusunda bizi neyin beklediğini sorduğumda ikili şöyle cevap veriyor: “SIEDRES bir Akdeniz yaşam tarzı markası. Şu ana kadar kadında da gösterdiği renkli, neşelendirici sıcak ve desenli tarzı erkekte de göreceğiz. Rahatlık yine tarzının odak noktası olacak.”

siedres

Şubat sonu, Mart başı satışa çıkacak koleksiyon ilhamını biraz da 60’lı yıllardaki Türkiye’den alıyor. Özellikle de o zamanlarda insanların nasıl partilediğinden. Hilton Teras’ın eski bir menüsünün üzerindeki baskı da onlara bu koleksiyon için ilham olmuş. Bu baskının modern versiyonunu hayal etmişler. El çizimleri, markanın DNA’sında olan saykodelik yaklaşım, güneş figürleri, Türkiye’nin 60’lı yıllarında partileyen insanlarıyla SIEDRES kasabasında buluşacak desek yanlış olmaz sanırım.

Türkiye’de erkeklerin nasıl giyindiğini ve SIEDRES’in Türk erkeğine ne getireceğini sorduğumda şöyle cevap veriyorlar: “Çevremizde çok zevkli ve cool erkekler var aslında, Türk erkekleri cool ve klasik giyiniyor, bununla birlikte görünümlerine ekstra bir şey eklemekten çekinebiliyorlar, özellikle çok renkli giyindiklerini düşünmüyoruz, biz erkek ürünleriyle onlara renk katmaya çalışacağız, umarız onlara sunmaya çalışacağımız renk ve hareketi kabul ederler.” 

siedres

Ben tüm Türk erkekleri adına Ceylin ve Emir’e sözümüzü vermiş bulundum, değerli GQ okuyucularına da bu vesileyle duyurmuş olayım. GQ Türkiye olarak başından beri bir komünite olduğumuzu hissediyoruz ve söylüyoruz, beni bu konuda mahçup etmezsiniz diye düşünüyorum. 


Başarıyı Üzerinde Taşı

MODA | Başarıyı Üzerinde Taşı

Eleventy 2021-22 Sonbahar-Kış Erkek Koleksiyonunun Amacı: Anlamlı Şıklık

MODA | Eleventy 2021-22 Sonbahar-Kış Erkek Koleksiyonunun Amacı: Anlamlı Şıklık

Lüks ve Konforlu: Loro Piana 2021-2022 Sonbahar-Kış Erkek Koleksiyonu

MODA | Lüks ve Konforlu: Loro Piana 2021-2022 Sonbahar-Kış Erkek Koleksiyonu

Fashion Week Istanbul'da Neler Var?

MODA | Fashion Week Istanbul'da Neler Var?

Versace & Fendi Bir Arada (Fendace)

MODA | Versace & Fendi Bir Arada (Fendace)

Kıvanç Tatlıtuğ: Gelecek Nesillere Daha Yaşanılır Bir Dünya Bırakmalıyız

MODA | Kıvanç Tatlıtuğ: Gelecek Nesillere Daha Yaşanılır Bir Dünya Bırakmalıyız

Daha Fazla Göster