TikTok, Hedi Slimane Sayesinde Yüksek Moda Sahnesinde

Blog yazanların ve Instagram ünlülerinin defilelerde ön sıralara oturup paylaşım yapmaya başladığı, modellik yapıp başlık olduğu yada koleksiyonların eş zamanlı olarak ilk kez IG canlı yayınında tanıtılması haberleri popüler kültür değişim hızını düşününce, sanki çağlar öncesi.

30 Temmuz 2020

TikTok, Hedi Slimane Sayesinde Yüksek Moda Sahnesinde

Fotoğraf: Celine

 

Hedi Slimane, Celine’in yeni koleksiyonunda bir kez daha oyunun kuralını değiştirdi ve ‘The Dancing Kid’ başlığındaki dijital defileyi, markanın TikTok sayfasında yayınladı. Durum sadece, özellikle  Z jenerasyonunun sevdiği bir platformda videoyu yayınlamaktan ibaret değil. 

Koleksiyonun tüm alt metinleri, tasarım kodları; TikTok’ta yükselen ‘eboy’ kültüründen ve günümüz gençlerinin yaşam şeklinden. Z jenerasyonu Instagram’ın çok cilalı hallerini geride bırakıp daha az editlenmiş içeriklere yönelmeye başlamışken markalar TikTok’ta kendine bir şekilde alan açmaya başladı.  Celine, TikTok’ın büyük yıldızı Neon Eubanks’i marka yüzü olarak duyurmuştu. The Face’e verdiği röportajda Eubanks, daha önce Celine markasını hiç duymadığını söylemişti. Defile yayını promosyonu için baştan ayağa Celine’leri çekmişken kim bilir kaç yüz bin kişiyi markadan ve dahi tasarımcısından haberdar ediyordu. 

Bilindiği üzere Slimane için show müzikleri ayrı önem taşıyor. The Dancing Kid müziği için kaynak yine TikTok. ’They Call Me Tiago’ uygulamadaki en büyük viral hitlerden biri. Ve defile için rapçi Tiagz 15 dakikalık bir editle artık daha da çok kişinin kulağında. 

Koleksiyonda jilet gibi takımlar yok, Slimane’nin demirbaşı skinny silüetler yok denecek kadar az. ‘Eboy’ ve kaykay kültürünü yansıtan parçalar bir araya gelince çabasız ve çarpıcı bir tavır var. 

Zoom’da dans partilerine katılanların favori ev içi dekoru LED ışıklar finaldeki ceketin üstünde. Fiziksel olarak yalnızlığın romantizmi ağır basmıyor çünkü bu klan olabildiğince iyi vakit geçiriyor, ve birilerinin onlara ne yapması gerektiğini söylemesine ihtiyaç duymadan devam edebiliyor. 

 


Raf Simons’dan Yeni Adımlar

MODA | Raf Simons’dan Yeni Adımlar

LV’nin Gelecek Sene En Çok Satacak Ürününü Açıklıyorum

MODA | LV’nin Gelecek Sene En Çok Satacak Ürününü Açıklıyorum

Bir Başka Logo Çılgınlığı

MODA | Bir Başka Logo Çılgınlığı

Tek Renkle Şıklık Monokromun Sırları

MODA | Tek Renkle Şıklık Monokromun Sırları

#ThePoloMove’a Hazır Mısın?

MODA | #ThePoloMove’a Hazır Mısın?

Moda Sadece Şov Yapmaya Karar Verdiğimiz Şey Mi?

MODA | Moda Sadece Şov Yapmaya Karar Verdiğimiz Şey Mi?

Daha Fazla Göster