Otomobilde gelecek nesil
Otomobil

Otomobilde gelecek nesil

BMW tasarım ekibinin son başyapıtı i8 Spyder, geleceğin spor otomobilleri için yeni standartları belirleyecek sıradışı bir coupé.

Geçmişte hayalini kurduğumuz "gelecek"te bize vaat edilen uçan otomobillere sahip olamayacağımız neredeyse kesin. Ama en azından konserve kutusundan daha iyi görünen makineler kullanmayı hak etmiyor muyuz? BMW tasarım ekibinin son konsepti i8 Spyder çok daha fazlasının sinyallerini veriyor.

Otomobilde gelecek elektrikli motorlarda, en azından melez olanlarda. Önden çekişte 96 kW (131 BG) elektrikli motora ve arkadan itişte üç silndirli (223 BG) turbo motora sahip hibrit i8 Spyder, çift motorla toplamda 354 BG üretebiliyor. Buradan da anlayacağınız üzere i8 Spyder performans tercihlerine ya da hava ve yol durumuna göre, önden çekişli, arkadan itişli veya 4 çeker olarak kullanılabiliyor. Otomobilin maksimum hızı 250 km olarak belirlenmiş.

Etkileyici performansı bir yana BMW i8 Spyder füturistik çizgileriyle dikkat çeken bir otomobil; uçmuyor ama dikey açılan kapıları birer kanat görünümüne sahip. Tamamen açılabilen tavanı ve geniş cam panelleri bir coupé için büyük bir lüks olan genişlik etkisini vurguluyor. İç tasarımı klasik ve doğal renklerle yumuşatılsa da gelecekte olduğumuzu unutmamız için keskin metalik çizgiler ağırlıkta.

Bu tasarım harikasıyla ne zaman tanışacağımız henüz kesinleşmese de, resmi bir konsept olarak açıklanan i8 Spyder, BMW'nin gelecek hafta başlayacak New York Otomobil Fuarı'ndaki sürprizlerinden biri olabilir.

İZLE
Burak Deniz'in Tamamen Elektrikli BMW iX İle Doğada Sürüş Keyfi
İLGİLİ İÇERİKLER bmw i8 Spyder otomobil
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası