Yeni Nesil Ghost ile Rolls Royce Ne Hedefledi?
Otomobil

Yeni Nesil Ghost ile Rolls Royce Ne Hedefledi?

Sektöründe neredeyse jenerik isme dönüşen bir marka yüz yılı aşan tarihinde en başarılı modelini neden yeni nesile taşır? Rolls-Royce yeni GHOST ile daha çok kişinin hayalindeki aracı hayata geçirdi. Yeni nesil Ghost'un hem teknik detayların hem de tasarım felsefesini inceliyoruz.

Yeni GHOST’un dış tasarımından sorumlu yetkilisi Felix Kilbertaus ile bu güzelliğin detaylarını konuşmaya başlıyoruz. Böylesine önemli bir yeniliğin mimarlarından biri olduğu için gururlu ve heyecanlı görünüyor. Yeni GHOST’u anlatırken kullandığı kelimelerde de çok seçici, ilk betimlemesi şu şekilde: ‘ömür boyu arzu edilebilirlik’. 

 

Mühendisler, Phantom ve Cullinan'ı destekleyen alüminyum yoğunluklu lüks mimarisini standart ve genişletilmiş aks mesafesi özelliklerinde Ghost'un ihtiyaçlarına uyacak şekilde değiştirmişler. Dijital platformda tanıtılan yeni nesil Ghost, Rolls-Royce’un otoriter tavrını koruyor.

 

 

Kısaca Rolls Royce Yeni Ghost: 

*Zenginliğin yüzeysel ifadelerini reddederek 'Post Opulent' tasarım felsefesini yansıtır.

*Uzay Kafes Mimarisi adı verilen sert alüminyum üzerine inşa edilmiştir.

*Benzeri görülmemiş bir denge ve düzlük için dört tekerlekten çekiş ve dört tekerlekten yönlendirme çevikliği ve zahmetsizliği önemli ölçüde arttıran dünyanın ilk düzlemsel süspansiyon sistemi 571PS ve 850nm sağlayan 6.75 litrelik twin-turbo V12 motor ile donatılmıştır.

*Zahmetsiz çıkış için kapıları artık elektrikle açılıp kapanabilir.

*Huzur duygusu yaratmak için belirli rezonans frekansına ayarlanmış iç bileşenler kullanılmış.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası