İlkbahar 2021 İçin Milano'dan Dijital İzlenimler

Moda aracılığıyla gerçeklikten kaçış başladı, ama çoklu kullanım sağlayan parçalar belki de hiç olmadığı kadar popüler! Karantina sonrası tanıtılan çoğu koleksiyonda ilk özellik rahatlık. 'Skinny' eşyalarınızı kaldırın, ev rahatlığı artık dışarıya taşınıyor. Ama çok daha yükseltilmiş bir şıklıkla.

26 Eylül 2020

İlkbahar 2021 İçin Milano'dan Dijital İzlenimler

Versace

Modada beklenen ‘kaçış-escapism’ akımının ilk bakışta hissedildiği showun sahibi Versace. İlkbahar 2021 için Atlantis’in kalıntılarından esinlenilmiş bir modifikasyonla Versacepolis’teyiz. Donatella Versace, Vogue’a verdiği röportajda ‘Kuralları kırmak istedim, çünkü birkaç ay önce işe yarayan şimdi hiçbir anlama gelmiyor. Yaratıcı olarak Versace DNA’sına yeni bir gerçeklik ve değişen insanlara yeni bir yol bulmak anlamına geliyor’ diyor.

Su altında güçlenen metaforlarla hazırlanan koleksiyonda ki desenlerin ilham kaynağı 1992 Gianni Versace İlkbahar koleksiyonu ‘trésors de la mer’. Pek tabii yeniden yorumlanıp bize bu fantezi dünyadan zamanın ruhunu yansıtmak için sıralanıyorlar. Kodlarda ise 2000’leri hatırlaran numaralara rastlıyorum.

Versacepolis’te renkler çok canlı Bayan Donatella: ‘Bazen tabii ki fark edilmeniz gerek’ diyor. Bu renkler, desenler ve silüetler %100 buna hizmet ediyor. Her şeyin daha iyi olduğu bir şehirde, belki bir akşamüstü dikkat çekmek istediğiniz kılıklar için Versace İlkbahar 2021 en iddialı ilham kaynağı.

Emporio Armani

Armani’nin yıllardır sürdürdüğü rahat silüetlerine yeni sezonlarda pek çok marka katılıyor. İşçiliğin konuştuğu zamansız tonlardaki ürünlerin çoğu yatırım parçası olabilecek nitelikte. Koleksiyonun gösterilen ilk kısmındaki rahat kesimler çok dengeli. Kruvaze ceketin şıklık puanları ile giyimde rahatlık kuralınızdan feragat etmeden daha derli toplu görünebilirsiniz.

DSquared 2


Kanada'nın moda sahnesindeki istikrarlı yaratıcıları Dean and Dan Caten DSQ2’nun sanıyorum ki en sakin halini İlkbahar 2021 için sergiledi.

Siyah-beyaza ender eşlik eden bir kaç renk şeridi ve nötrlerden oluşan koleksiyonun referans kelimesi ‘endüstriyel’. Fermuarlar, bol kesim pantolonlar belki de halihazırda gardırobunuzda mevcut.

Dean Caten: ’Nereye gidiyorum ve buna ne için ihtiyacım var?’ sorusuna cevaben hazırladıkları parçalar için ‘gardırop demirbaşları’ diyor. Önceki koleksiyonlara göre gösterişi az DSQ2 İlkbahar 2021 daha net, ve belki de böylece pandemi sonrası alışveriş alışkanlıklarında avantajlı duruma geçmeyi planladı.


Amiri Sonbahar 2021 Koleksiyonundan Stil Tüyoları

MODA HAFTALARI | Amiri Sonbahar 2021 Koleksiyonundan Stil Tüyoları

Fashion Week İstanbul 2021'den 3 Erkek Giyim Koleksiyonu

MODA HAFTALARI | Fashion Week İstanbul 2021'den 3 Erkek Giyim Koleksiyonu

Hermès Erkek Sonbahar-Kış 2021 Koleksiyonu

PODYUM | Hermès Erkek Sonbahar-Kış 2021 Koleksiyonu

Louis Vuitton Sonbahar/Kış 2021 Defilesini Buradan İzle

PODYUM | Louis Vuitton Sonbahar/Kış 2021 Defilesini Buradan İzle

Prada Erkek Sonbahar/Kış 2021- ''İyi olan, fikrinizi değiştirme olasılığıdır."

PODYUM | Prada Erkek Sonbahar/Kış 2021- ''İyi olan, fikrinizi değiştirme olasılığıdır."

Bir Koleksiyon Partneri Olarak Los Angeles

MODA | Bir Koleksiyon Partneri Olarak Los Angeles

Daha Fazla Göster