Prada Erkek Sonbahar/Kış 2021- ''İyi olan, fikrinizi değiştirme olasılığıdır."
Podyum

Prada Erkek Sonbahar/Kış 2021- ''İyi olan, fikrinizi değiştirme olasılığıdır."

Miuccia Prada ve Raf Simons'ın birlikte hazırladıkları ilk erkek koleksiyonunu moda direktörümüz Güneş Güner yorumladı.

''İyi olan, fikrinizi değiştirme olasılığıdır." Miuccia Prada.

Tasarımlarında fikir değiştirmek için, tartışmaya ve diyalog kurmaya ihtiyacı olduğunu açıkça ifade eden Miuccia Prada, Raf Simons ile iş birliği yapmasının sebebini daha iyi açıklayabilir miydi?

Felsefesinin sorumluluğunu taşıyan, entelektüel aykırılığı tasarlayabilen Miuccia Prada ve yalınlığı en duygulu ve sofistike şekilde tasarlayabilen Raf Simons’ın ortak şovunu iple çektiğimi de itiraf etmeliyim.

İki benzersiz tasarımcının iş birliği ile değişen, dönüşen Prada koleksiyonuna, Rem Koolhaas’ın hem davetkar hem de mesafeli hissettiren pastel tonlarda tasarladığı alanda tanıklık ettik.

 

prada gq

 

İzlediğimiz defile ise koleksiyonun hikayesinden çok heyecan uyandırmaya odaklıydı.

Dokunmaya hasret kaldığımız şu günlerde dokunma arzumuzu kamçılayan parçalarla dolu, itici olduğu kadar eğlenceli bir koleksiyon.

Montların geometrik triko jakarlarla astarlandığı, muzur baskılarla klasik tebeşir çizgilerin harmanlandığı, hemen her parçanın dokusunu merak ettiğiniz hatta dokunmak istediğiniz bir koleksiyon.

Prada ve Simons'un estetiği arasındaki sinerjiyi en iyi ifade eden, defileye hâkim olan parçaların dış giyim yelpazesinde olduğuna şüphe yok. Kat kat giyilmiş triko, mont, ceket ve parkalar farklı desenleri ile de alışılmadık bir doku ve derinlik hissi yarattı.

Sarının, pembenin, morun tüm cesareti ile trikodan deriye hemen her dokuda kullanıldığı, eldiven ve kabanların başrole taşındığı bir koleksiyon.

Her stile bağlı olarak birden çok şekilde giyilebilecek, long-john’lar da koleksiyonun sürpriz anahtar ürünleri.

“Benim için kıyafet harika bir oyun” Miuccia Parada.

 

 

 

Beklenen ortak çalışmanın ilk defilesi Prada Erkek Sonbahar/Kış 2021, ardından Miuccia Prada ve Raf Simons'ın ortak çalışmaya dair, öğrencilerle soru cevap seansını buradan izleyebilirsin.

İZLE
Ezgi Karayel ile Minimal Avangarttan Serbest Düşüşe
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası