Bildiğimiz anlamda Kevin Spacey'nin sonu

Ünlü oyuncu Kevin Spacey şu aralar gündemin zirvesinde. Ve maalesef iyi bir şekilde değil. "Reklamın iyisi kötüsü olmaz" diyorsanız mevzuya pek hakim değilsiniz demek: Son günlerde giderek kabaran, ifşa edilmiş Hollywood tacizcileri listesinde yer alan Kevin Spacey, bir skandalın başrolünü üstleniyor.

31 Ekim 2017

Bildiğimiz anlamda Kevin Spacey'nin sonu

Aslında her şey çok hızlı gelişti. İlk anda kabul etmek istemedik; oyunculuğunun her anına hayran olduğumuz bir aktörle taciz olayını bağdaştırmaya içimiz elvermedi ama Spacey'nin olayı kabullenişi, sonrasındaki açıklamaları ve Hollywood'un tacizler konusundaki hassasiyeti ünlü oyuncunun sadece şöhretini değil, kariyerini de alaşağı etti. Peki Kevin Spacey cephesinde neler yaşandı? 

- Son olarak Star Trek: Discovery dizisinde rol alan oyuncu Anthony Rapp, 1986 yılında, henüz 14 yaşındayken katıldığı bir partide Kevin Spacey'nin kendisini taciz ettiğini açıklamış ve olay medyada büyük ses getirmişti.

- Olay büyüyünce Kevin Spacey tarafından bir açıklama geldi elbette. Olayı hatırlamadığını ama böyle bir yükle yaşamak zorunda kaldığı için Anthony Rapp'ten özür dilediğini belirtmişti.

17-10/31/5-kevin-spacey-1509449086.jpg

- Mevzu burada bitmedi. Açıklamasının hemen ardından, özel hayatını şimdiye kadar gözlerden uzak yaşamayı tercih etmiş olsa da artık eşcinselliğini açık olarak yaşayacağını söyleyince esas olay kopmuş oldu.

- Olayı örtbas etmek ve yeni bir mevzu yaratmak için cinsel yönelimini açıkladığı iddia edilen aktöre karşı başta ABD olmak üzere dünya çapında tüm LGBTİ örgütlerinden tepki geldi. 

- Ve Netflix'ten beklenen açıklama geldi: Kevin Spacey'nin başrolünde olduğu ve Netflix'in en çok izlenen dizileri arasında yer alan House of Cards, yayından kaldırılacak. Konuyu bitirmek için birkaç bölüm daha yayınlanacak olan dizi, Kevin Spacey'nin bu skandalıyla birlikte ekranlara veda edecek.

17-10/31/kevin-spacey.jpg

Bunların hepsinin tek günde gerçekleşmiş olduğunu düşünecek olursak konunun önümüzdeki günlerde daha da büyüyeceğini kestirmek güç değil. 

Bildiğimiz anlamda Kevin Spacey'nin sonuna şahit olmaya hazır mısınız?

Biz değildik ama mevzu çok ciddi.


Spotify'da Buluşalım

POPÜLER | Spotify'da Buluşalım

Yılın En ‘Beyoncé' Olayı (Şimdilik)

POPÜLER | Yılın En ‘Beyoncé' Olayı (Şimdilik)

Prens Harry ve Meghan Markle Kraliyet Büyüsünü Bozdu

POPÜLER | Prens Harry ve Meghan Markle Kraliyet Büyüsünü Bozdu

Yeni Film: The Hater

POPÜLER | Yeni Film: The Hater

Emmy Adayları Açıklandı. Rekorlar, Sürprizler, Heyecanlar...

POPÜLER | Emmy Adayları Açıklandı. Rekorlar, Sürprizler, Heyecanlar...

Şimdi İzlemek İçin 4 Dizi

POPÜLER | Şimdi İzlemek İçin 4 Dizi

Daha Fazla Göster