Bu kez olmadı Han Solo, üzgünüz
Popüler

Bu kez olmadı Han Solo, üzgünüz

Kabul etmek gerek ki belki de bu aralar çok (ama çok) fazla Star Wars filmi izledik.

Star Wars dünya sinema tarihini değiştirdi mi? Evet. Bu soruya yanıtımız serinin ilk filmi vizyona girdiğinden beri aynı ve kolay kolay da değişeceğe benzemiyor ancak eğri otursak da doğru konuşmamızın zamanı gelmiş olabilir.

Son yıllarda kaç Star Wars filmi izlediğimizi hiç düşündünüz mü? Son 4 yılda 4 tane. Serinin doğduğu ve dünyayı salladığı 1977-1983 yılları arasında 3 film çekildiğini ve sinema tarihinin en başarılı serilerinin genellikle üçlemelerden oluştuğunu göz önüne alınca, 2015’ten beri yaşanan bu seri üretimin kaliteden ödün vermesi kaçınılmazdı. Nitekim öyle de oldu ve birkaç gün önce vizyona giren Solo: A Star Wars Story ne yazık ki bu kez ne George Lucas’ın ne Disney’in ne de bizlerin yüzünü güldürdü.

 18-05/28/uzgun-star-wars-2.jpg

114 milyon dolarlık hafta sonu açılışı kulağımıza kabarık bir değer gibi görünebilir fakat söz konusu Star Wars olunca beklentiler değişiyor. Star Wars: The Last Jedi’ın aynı süre zarfında 220 milyon dolara eriştiğini hatırlamak yeterli. Forbes’un analizlerine göre ise devam eden süreçte toplanacak hasılat Disney’i ve Lucas’ı daha da üzecek.

Bu durum, çoğumuzun açıkça her sene yeni bir Star Wars filmi görmekten sıkıldığımızı, bize güzel bir filmi beklemek için bile zaman tanınmadığını gösteriyor. Fakat Disney’in stratejisi çok açık: Popüler olan ne varsa peşinden git.

2019, 2020, 2021… Belki de bu yılları Star Wars’suz geçirmemiz ve sonra 1977’ye dönüp en baştan başlamamız gerek. Ama buna da izin verilmeyecek gibi çünkü şansımıza Donald Glover bu aralar fazlasıyla popüler oldu ve yakında onun karakteri Lando Calrissian’ın kendi Star Wars filminin fragmanlarına rastlarsak, şaşırmayın.

İLGİLİ İÇERİKLER staw wars Han Solo
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası