Büyüyünce Lady Gaga olmak

Popun asi kızı Lady Gaga, 16 Eylül’de ilk kez İstanbul’da olacak. artRave: The ARTPOP Ball Tour turnesi kapsamında İTÜ Stadyumu’nda gerçekleşecek konser öncesi, hanımefendiyi sizler için divana yatırdık.

15 Eylül 2014

Büyüyünce Lady Gaga olmak

Asıl adı Stefani Joanne Angelina Germanotta. Bunu söylemeseydik de onun İtalyan kökenli bir Amerikalı olduğunu tahmin edebilirdiniz. Hayır, sadece fiziksel görünümüne bakıp değil, daha çok Madonna’vari asiliklerinden, yatılı kız Katolik okulunda büyümenin getirdiği çok belli çatlaklıklarından anlardınız bunu.

Lady Gaga, röportajlarında da söylediği gibi bu “Katolik olma” durumunun ekmeğini çok yemiş, hâlâ da yiyor. “Öyle sıkı bir disiplin içinde büyüdüm ki okul bittiğinde yapmak istediğim tek şey anormal olmaktı” diyor.

“Büyüyünce ne olacaksın?” sorusunun karşılığı onun için hiçbir zaman öğretmen ya da hemşire olmamış anlayacağınız. Baştan beri biliyormuş ne yapacağını. “Annem o kadar çok çalışırdı ki ona bakıp, büyüyünce böyle bir şey yapmak istemediğimi düşündüğümü hatırlıyorum” diyor. Ama büyürken yaşadığı en büyük korkularından biri de işsiz kalmakmış. İlk yönetmenlik deneyimi olan Marry the Night adlı şarkısının 13 dakika süren video klibiyle ilgili konuşurken dediği gibi “Bu klip benim hayat hikayemi anlatıyor. İşsiz, parasız, yalnız kalmaktan ölesiye korkuyordum. Ama artık benim bir işim var ve çok mutluyum.”

İnsanın işi Lady Gaga olmak olunca hem çok yoruluyor hem de çok eğleniyor tabii. Vücuduna pirzola sarıp sahneye çıkıyor, aldığı naylon elbise üzerine olmayınca aylarca aç kalıyor, sonra yeşil pullu-siyah dantelli-kırmızı tüylü başka bir şort/tayt/mayo olmayınca da kilo almak için yol üstünde gördüğü her hamburgercide durup bir çizburger, iki büyük kızarmış patates yiyor.

Hayranlarına âşık, yapımcısından memnun, son zamanlarda iyice yakınlaştığı kankası Beyoncé’yle kahve içip kurabiye yerken “ne olacak bu Rihanna’nın küçülen poposu” gibi konuları konuşmaya da bayılıyor ama erkeklerden yana bahtsız. Allah çirkin şansı vermemiş, kimi sevse terk edilmiş. “Erkekler aklımdan korkuyor. Mesela piyanonun başına oturup üç dakika içinde bir şarkı bestelediğim için benden ayrılan sevgilim oldu. Bu tür şeyler erkeklere fazla geliyor sanırım” diyor.

Lady Gaga, her yönüyle fazla bir kadın. Ama işi de bunu gerektiriyor. Bir Lady Gaga kolay yetişmiyor.

Yazının tamamı ve çok daha fazlası GQ Türkiye Eylül sayısında ve GQ Türkiye iPhone/iPad edisyonunda...


Spider-Man: Far From Home’dan İlk Fragman Yayınlandı

POPÜLER | Spider-Man: Far From Home’dan İlk Fragman Yayınlandı

Yeni Bilim Kurgu Dizimiz: Weird City

POPÜLER | Yeni Bilim Kurgu Dizimiz: Weird City

Jared Leto ve Lana Del Rey Gucci’nin Yeni Reklamında Buluştu

POPÜLER | Jared Leto ve Lana Del Rey Gucci’nin Yeni Reklamında Buluştu

Game of Thrones’dan Beklediğimiz Fragman Geldi

POPÜLER | Game of Thrones’dan Beklediğimiz Fragman Geldi

Liam Hemsworth'tan Not Alınması Gereken 5 Söz

POPÜLER | Liam Hemsworth'tan Not Alınması Gereken 5 Söz

The Punisher’ın İkinci Sezonundan İlk Fragman Yayınlandı

POPÜLER | The Punisher’ın İkinci Sezonundan İlk Fragman Yayınlandı

Daha Fazla Göster