Büyüyünce Lady Gaga olmak

Popun asi kızı Lady Gaga, 16 Eylül’de ilk kez İstanbul’da olacak. artRave: The ARTPOP Ball Tour turnesi kapsamında İTÜ Stadyumu’nda gerçekleşecek konser öncesi, hanımefendiyi sizler için divana yatırdık.

15 Eylül 2014

Büyüyünce Lady Gaga olmak

Asıl adı Stefani Joanne Angelina Germanotta. Bunu söylemeseydik de onun İtalyan kökenli bir Amerikalı olduğunu tahmin edebilirdiniz. Hayır, sadece fiziksel görünümüne bakıp değil, daha çok Madonna’vari asiliklerinden, yatılı kız Katolik okulunda büyümenin getirdiği çok belli çatlaklıklarından anlardınız bunu.

Lady Gaga, röportajlarında da söylediği gibi bu “Katolik olma” durumunun ekmeğini çok yemiş, hâlâ da yiyor. “Öyle sıkı bir disiplin içinde büyüdüm ki okul bittiğinde yapmak istediğim tek şey anormal olmaktı” diyor.

“Büyüyünce ne olacaksın?” sorusunun karşılığı onun için hiçbir zaman öğretmen ya da hemşire olmamış anlayacağınız. Baştan beri biliyormuş ne yapacağını. “Annem o kadar çok çalışırdı ki ona bakıp, büyüyünce böyle bir şey yapmak istemediğimi düşündüğümü hatırlıyorum” diyor. Ama büyürken yaşadığı en büyük korkularından biri de işsiz kalmakmış. İlk yönetmenlik deneyimi olan Marry the Night adlı şarkısının 13 dakika süren video klibiyle ilgili konuşurken dediği gibi “Bu klip benim hayat hikayemi anlatıyor. İşsiz, parasız, yalnız kalmaktan ölesiye korkuyordum. Ama artık benim bir işim var ve çok mutluyum.”

İnsanın işi Lady Gaga olmak olunca hem çok yoruluyor hem de çok eğleniyor tabii. Vücuduna pirzola sarıp sahneye çıkıyor, aldığı naylon elbise üzerine olmayınca aylarca aç kalıyor, sonra yeşil pullu-siyah dantelli-kırmızı tüylü başka bir şort/tayt/mayo olmayınca da kilo almak için yol üstünde gördüğü her hamburgercide durup bir çizburger, iki büyük kızarmış patates yiyor.

Hayranlarına âşık, yapımcısından memnun, son zamanlarda iyice yakınlaştığı kankası Beyoncé’yle kahve içip kurabiye yerken “ne olacak bu Rihanna’nın küçülen poposu” gibi konuları konuşmaya da bayılıyor ama erkeklerden yana bahtsız. Allah çirkin şansı vermemiş, kimi sevse terk edilmiş. “Erkekler aklımdan korkuyor. Mesela piyanonun başına oturup üç dakika içinde bir şarkı bestelediğim için benden ayrılan sevgilim oldu. Bu tür şeyler erkeklere fazla geliyor sanırım” diyor.

Lady Gaga, her yönüyle fazla bir kadın. Ama işi de bunu gerektiriyor. Bir Lady Gaga kolay yetişmiyor.

Yazının tamamı ve çok daha fazlası GQ Türkiye Eylül sayısında ve GQ Türkiye iPhone/iPad edisyonunda...


David Lynch'in Kısa Filmi Pozar Youtube'da

POPÜLER | David Lynch'in Kısa Filmi Pozar Youtube'da

David Bowie'den Kendrick Lamar'a, Ünlü İsimler Yardım Kampanyasında Buluştu

POPÜLER | David Bowie'den Kendrick Lamar'a, Ünlü İsimler Yardım Kampanyasında Buluştu

NADA'in Yeni Sanat Fuarı 'FAIR' Online Ziyaretçilerini Bekliyor

POPÜLER | NADA'in Yeni Sanat Fuarı 'FAIR' Online Ziyaretçilerini Bekliyor

Christopher Nolan’ın Yeni Filmi Tenet’te İkinci Fragman

POPÜLER | Christopher Nolan’ın Yeni Filmi Tenet’te İkinci Fragman

Nostaljik Avrupa Yazını Hatırlatan 7 Film

POPÜLER | Nostaljik Avrupa Yazını Hatırlatan 7 Film

The Last Dance’ın Ardından Aklımıza Kazınanlar

POPÜLER | The Last Dance’ın Ardından Aklımıza Kazınanlar

Daha Fazla Göster