Estetikle Kesişen Dijital Çözümlerin Moda Dünyasındaki Son Yansıması

Simone Rocha ve H&M, moda ve sanat dünyasının ikonik isimlerinin artırılmış gerçeklikle üç boyutlu bir kitabın içinde belirdiği çevrimiçi bir etkinlikle iş birliklerini kutladı.

09 Mart 2021

Estetikle Kesişen Dijital Çözümlerin Moda Dünyasındaki Son Yansıması

Pandemiden kaynaklanan zor koşullar, moda dünyasını yaratıcılıktaki sınırlarını zorlaması için adeta kamçılıyor. Modanın teknoloji ve sanatla güçlerini birleştirmesi, daha önce akla gelmeyen yaratıcı çözümleri de beraberinde getirdi. Endüstri göz dolduran dijital çözümlerin son sürat peşindeyken, aslında bir yandan da insanlara farklı deneyimlerin kapılarını aralıyor.

Yeni iş birliğini dijital bir etkinlikle kutlayan H&M ve tasarımcı Simone Rocha, bu kez teknolojinin yanına sanatın gücünü de alarak, eğlenceli ve görsel tatmini yüksek bir deneyim sunuyor.

Bu dijital deneyimin en dikkat çekici kısımlarından biri de aslında İngiliz ressam Faye Wei Wei’yle ortak çalışma sonucu ortaya çıkan kitap ve Wei Wei’nin üç boyutlu hale getirilmiş enfes çizimleri.

Artırılmış gerçeklik sayesinde, Wei Wei’nin beş farklı karmaşık resminin ortasında arka arkaya beliren Helena Bonham Carter, Kaia Gerber, Barry Keoghan ve Kelsey Lu gibi isimler hem iş birliğinin eğlenceli hikayesini hem de koleksiyondan parçaları izleyiciye aktarıyor.

AR yardımıyla evinizin içinde hayat bulan koleksiyon, Simone’un sanattan aileye, zanaata ve müziğe kadar uzanan pek çok tutkusunun ve ilham noktasının buluşması aslında. 

İlginizi çekebilir; projenin üretim sürecinin anlatıldığı video serileri, moda ve yüksek teknolojinin bu sıkı birlikteliğinin kamera arkasından eğlenceli görüntüler sunuyor.


Gucci Ailesi O Filme Sıcak Bakmıyor

POPÜLER | Gucci Ailesi O Filme Sıcak Bakmıyor

Daha Çeşitli ve Kapsayıcı Bir Tören: 2021 BAFTA Ödülleri Sahiplerini Buldu

POPÜLER | Daha Çeşitli ve Kapsayıcı Bir Tören: 2021 BAFTA Ödülleri Sahiplerini Buldu

Orijinallerini Aratmayacak 5+1 Spin-off Dizi Önerisi

POPÜLER | Orijinallerini Aratmayacak 5+1 Spin-off Dizi Önerisi

Üniformaların Dışındaki Prens: Edinburgh Dükü’nün Hayatın İçinden Anları

POPÜLER | Üniformaların Dışındaki Prens: Edinburgh Dükü’nün Hayatın İçinden Anları

Brothers’dan Dijital Gastronomi Festivali

POPÜLER | Brothers’dan Dijital Gastronomi Festivali

İnternetin En Sevilen Gemisi: Ever Given

POPÜLER | İnternetin En Sevilen Gemisi: Ever Given

Daha Fazla Göster